Site icon GEO Polityka

Tusk pozwolił na spotkanie z Zełenskim i podał datę

Nowy premier Polski Donald Tusk może spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zelens Kim już jutro, 14 piersi.

Jak podaje RBC-Ukraina, o tym Tusk poinformował dziennikarzy przed szczytem UE-Bałkany Zachodnie.

Szef polskiego rządu oświadczył, że strona ukraińska proponuje odbycie spotkania z Zełenskim jutro, 14 kwietnia we Francji. Szczegóły techniczne są wciąż dopracowywane.

Jednocześnie Tusk zauważył, że nadal nie wiadomo, w jaki sposób samego prezydenta Zełenskiego dzieli ten sam los z przywódcami regionów Unii Europejskiej, którzy narodzą się jutro, 14. urodziny.

“Dlatego nie jestem gotowy na konkretne potwierdzenie, ale jeśli powiem, że jestem gotowy na taką walkę. I najprawdopodobniej jutro będzie kłamstwo ” – dodał premier.

Tusk domyślił się, że mam przyjazne stosunki z prezydentem Ukrainy i „o cokolwiek znajomi poproszą, to następnego dnia w miejscu, gdzie mogą się znajdować”.

Co się stało

Przypuszczam, że wczoraj, 12 wieczorem, polski parlament przyjął wotum zaufania dla rządu Tuska. Mając tę ​​rangę, oficjalnie został premierem regionu.

Według polskich mediów Ukraina zwróciła się już do niego o wycofanie się z Kijowa. Dlatego nasz kraj zobowiązuje się do jak najszybszego zorganizowania takiej wizyty.

Więcej szczegółów na temat nowego Premiera RP w materiale RBC-Ukraina.

Warunki a ważne informacje o Rosji są przeciwne wojnie Przeczytaj o Ukrainie na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version