Site icon GEO Polityka

Nowy pakiet pomocy wojskowej ze Stanów Zjednoczonych: wydano oficjalny przekaz, który Ukraina odrzuca

We wtorek, w wieku 12 lat, przyjęte Państwa głosowały nad przyznaniem nowego pakietu środków wojskowych pomoc dla Ukrainy na kwotę 200 mln dolarów. Wcześniej zwiększono dodatkowe wyposażenie do ognia przeciwlotniczego, amunicję artyleryjską, opancerzenie przeciwpancerne i inny sprzęt pozwalający stawić czoła rosyjskiemu agresorowi.

RBC-Ukraina podaje to z postu na stronie internetowej Departamentu USA Obrony.

Oznacza to, że Ukraina rozważa następujące rodzaje opancerzenia:

Wizyta Prezydenta Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych i problemy z finansami Ukrainy

Prezydent Wołodymyr Zełenski, 11. urodziny, przybył z podwójnej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

We wtorek, w 12. urodziny, obwód Zełenski miał spotkanie z prezydentem Joe Bidenem. Tuż przed północą gość Białego Domu w Gabinecie Owalnym podpisał umowę o udzieleniu Ukrainie pomocy finansowej o wartości 200 mln dolarów.

Wizyta odbywa się na rzecz mszyc Republiki Uzbekistanu.Senat rozpocznie debatę na temat wspaniałego pakietu pomocowego Bidena o wartości 106 miliardów dolarów, w tym ponad 61 miliardów dolarów przekazano na potrzeby obronne Ukrainy. Republikanie nawołują do wprowadzenia przed przyjęciem projektu ustawy rygorystycznego podejścia do ochrony nielegalnych imigrantów na granicy z Meksykiem.

Biały Dom jest gotowy na kompromis z Partią Republikańską. Biden nalegał, aby senatorowie nie dawali Władimirowi Putinowi „prezentu” i chwalili pomoc finansową dla Ukrainy przed wyjazdem Kongresu na wakacje.

Zapoznaj się z warunkami i ważnymi informacjami na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale i RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version