Site icon GEO Polityka

Nielegalny biznes w Kijowie otrzymał potężny cios: władze miasta mówiły o rozbiórce małych obiektów handlowych

Twitter LinkedIn VK

Raporty URA-Inform na temat walki z nielegalnymi budynkami, powołując się na „Komentarze”.

Dyrektor Wydziału Kontroli Terytorialnej Administracji Państwowej Miasta Kijowa Michaił Budiłow podzielił się wynikami pracy z ostatnich trzech miesięcy. Według niego specjaliści KP „Kijówblastrofia” w okresie jesiennym najbardziej zajmowali się demontażem elementów handlu sezonowego, około 1500 sztuk. Prace te obejmowały usunięcie stołów, parasoli i innych akcesoriów, jednak towar może zająć wyłącznie policja.

„Naszym celem jest terminowa identyfikacja i usuwanie z przestrzeni miejskiej nielegalnych elementów małej architektury, obiektów tymczasowych i terenów letniskowych . Przecież zajmuje to obywatelom przestrzeń publiczną i może prowadzić do gromadzenia się śmieci” – powiedział. Budiłow wyjaśnił.

Wyjaśnił także, że z ulic Kijowa usunięto 126 środków handlu mobilnego i 371 obiektów tymczasowych, a także zdemontowano ponad 60 obiektów związanych z kulturą sowiecką.

Pamiętajcie, że Federacja Rosyjska wybrała nowy punkt wystrzelenia „szahedów”: wywiad powiedział, co to oznacza dla Ukrainy.

Źródło informacji

Exit mobile version