Site icon GEO Polityka

Wyniki nalotu TCC w Kosinie: zatrzymani zostali zwolnieni, trwa sprawdzanie działań komisarzy wojskowych

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazała Tsn, podaje URA-Inform.  

Już 11 grudnia okazało się, że dwie osoby zatrzymane, mające odbycie służby wojskowej, zostały już zwolnione. Marszałek Prokuratury Wyspecjalizowanej ds. obronności regionu zachodniego powiedział, że dodatkowo w ramach kompetencji Państwowego Biura Śledczego będzie sprawdzał ewentualne bezprawne działania wojskowego TCC.

„W trakcie działań mobilizacyjnych pracownicy TCC zatrzymali 2 osoby, ponieważ naruszyły one wymogi ustawy o rejestracji do wojska w okresie stanu wojennego” – zauważyła.

Według ona, po W tym przypadku osoby odpowiedzialne za służbę wojskową przeszły wojskową komisję lekarską, po której uznano ich za zdolnych do służby wojskowej. Napisali jednak oświadczenie, w którym odmówili przyjęcia do wojska, po czym zatrzymani zostali zwolnieni.

Według prokuratury pracownicy TCC przesłali organom ścigania informację dotyczącą tych dwóch osób za unikanie mobilizacji. Tym samym Policja zarejestrowała postępowanie karne, w którym grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.

Prokuratura ustosunkowała się także do „oświadczenia „Kosino” ; złożony. Funkcjonariusze przesłuchali już pracowników placówki, TCC, a także obejrzeli nagrania wideo. Dlatego też w ramach kompetencji Państwowego Biura Śledczego prawdopodobnie zbadają one bezprawne działania wojskowego TK, a także rozstrzygnie się kwestia wszczęcia postępowania karnego.

Przypominamy, że to wcześniej informowano, że podczas nalotu w Kosino zatrzymano uchylających się od poboru do wojska: SAPO przekazało szczegóły.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version