Site icon GEO Polityka

Jak zapobiegać zakrzepicy: lekarze przedstawili najważniejsze zasady i powiedzieli, czego należy unikać

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazał kanał telegramowy „Doktor w kieszeni”, podaje „URA-Inform” .

Eksperci twierdzą, że istnieje szereg metod i produktów, które mogą ułatwić ten proces. Jednym z ważnych kroków w zapobieganiu zakrzepicy – zwiększenie zużycia wody.

Ponadto istnieje wiele produktów spożywczych, które mają właściwości rozrzedzające krew, takich jak oliwa z oliwek i siemię lniane, ocet jabłkowy, czosnek, cebula, cytryny, nasiona słonecznika, buraki, kakao, czekolada (gorzka), ryby, olej rybny, pomidory , sok pomidorowy, jagody i imbir. Regularne włączanie tych pokarmów do diety może pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów.

Z drugiej strony istnieją pokarmy, które mogą pomóc zagęścić krew, takie jak buliony mięsne, kiełbaski, wędliny, galaretki, biały chleb, śmietana, soczewica, banany i mango. Świadomość wpływu tych pokarmów na lepkość krwi może pomóc ludziom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji żywieniowych.

Ponadto należy zwrócić uwagę na niektóre złe nawyki, takie jak palenie, picie alkoholu, nadmierne spożycie soli i przyjmowanie leków moczopędnych i hormonalnych, które mogą znacznie zwiększać lepkość krwi. Dostosowanie tych aspektów stylu życia może również pomóc zmniejszyć ryzyko zakrzepicy.

Podsumuj objawy nadciśnienia, które są ignorowane: Twój lekarz powiedział Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Źródło informacji

Exit mobile version