Paliatywna opieka medyczna dla weteranów: kto jej potrzebuje w takich sytuacjach

U weterana wojennego nagle zdiagnozowano chorobę nie związaną z przemocą lub może to być odmówiono Pomogę Ci paliatywnie – kompleks usług medycznych, które pomogą Ci ułatwić życie. Dotarcie do zlewu w celu przeprowadzenia gwarancji lekarskiej.

o zbożu RBK-Ukraińskiego, do Narodowej Służby Zdrowej Ukrainy (NSZU). , zaburzenia psychiczne, przewlekła niewydolność serca, demencja, cukrzyca , choroba Alzheimera itp.

Jak podaje NFZ, istnieją dwie formy opieki paliatywnej.

Pacjenci udzielani są w pierwszej kolejności w domu w ramach pakietu „Mobilna” opieka paliatywna dla dorosłych i dzieci.” Na dzień dzisiejszy jest 1058 takich dawców.

Udaj się do gabinetu lekarskiego po pakiet „Stacjonarna opieka paliatywna dla dorosłych i dzieci”. Jednorazowo dostępnych jest 725 takich lokat.

W ramach pakietów gwarantowane są następujące usługi:

Wielodyscyplinarny zespół opieki paliatywnej odwiedza pacjenta przynajmniej raz w miesiącu i przynajmniej raz w tygodniu komunikuje się telefonicznie.

Aby zrezygnować z mobilnej opieki paliatywnej, należy udać się do lekarza macierzystego podstawowej opieki zdrowotnej lub radosnego . Za skierowanie do szpitala można również otrzymać lekarza mobilnej opieki paliatywnej.

Pomoc weteranom wojny rosyjsko-ukraińskiej

Obywatele Wspólnoty mogą wziąć udział w projekcie przejścia ukraińskich weteranów ze służby wojskowej do służby cywilnej życie. Osoby zainteresowane mogą ubiegać się o stanowisko asystenta weterana. Ponadto projekt jest realizowany w 10 regionach.

Ponadto ukraińscy weterani mają prawo do przeprowadzania bezpłatnych operacji w szpitalach stacjonarnych.

W tej chwili Gabinet Ministrowie uruchomili projekt, w ramach którego Ukraina bezpłatnie dla weteranów zakłada protezy.

Wcześniej weterani mieli także możliwość usunięcia protez o zwiększonej funkcjonalności.

Przeczytaj regulamin i ważne informacje o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukra w Telegramie.

Exit mobile version