Site icon GEO Polityka

Można cofnąć się w czasie: naukowcy ostrzegają, że jest jedno zastrzeżenie

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została zgłoszona przez PSM, podaje URA-Inform.

Fizyka

Chociaż odwrotny ruch czasu wydaje się sprzeczny z drugą zasadą termodynamiki, która określa kierunek strzałki czasu naukowcom udało się cofnąć czas, choć tylko w dokładnie kontrolowanych scenariuszach dla stosunkowo prostych systemów.

Chodzi o to, aby stworzyć pewnego rodzaju odbicie czasu. Eksperci zaproponowali zarysowanie zwykłego odbicia przestrzennego, podobnego do odbicia każdej osoby w lustrze. W tym przypadku odbicie zachodzi na skutek różnic we właściwościach optycznych szkła i powietrza. Nagła zmiana właściwości optycznych powoduje, że światło odbija się, podobnie jak piłeczka pingpongowa uderzająca w ścianę.

Teraz musisz sobie wyobrazić, że właściwości nie zmieniają się w określonych punktach przestrzeni, ale zmieniają się na całej drodze promienia w określonym momencie. Zamiast odbijać się w przestrzeni, światło zaczyna odbijać się w czasie, powtarzając swoją drogę dokładnie tak, jak piłeczka pingpongowa powracająca do gracza. To jest „odbicie czasu”.

Opinia eksperta

Fizyk Andrea Alou i jego współpracownicy opracowali „ 171;metamateriał& #187; o regulowanych właściwościach optycznych, które mogą zmieniać się w ułamkach nanosekundy, kontrolując prędkość, z jaką przechodzi przez nią światło. Metamateriały definiuje się na podstawie ich struktury, takiej jak układy mikroskopijnych pręcików lub pierścieni, które oddziałują ze światłem, aby nim manipulować. Używanie ich do odzwierciedlania czasu ujawniło nieoczekiwane możliwości.

„Teraz zrozumieliśmy, że [odbicia czasu] mogą być znacznie „bogatsze”, niż sobie wyobrażaliśmy, ze względu na fakt, że sposób, w jaki je wdrażamy ", — dodał Alu.

Przypomnijmy, jak rozumieć, że państwa wkrótce już nie będzie: naukowcy zidentyfikowali kluczowe oznaki.

Źródło informacji

Exit mobile version