Site icon GEO Polityka

Szef Departamentu Skarbu USA rozmawiał z Kongresem o odpowiedzialności za niepowodzenie pomocy dla Ukrainy

Przyjęte państwa będą „odpowiedzialne za klęskę Ukrainy”, ponieważ Kongres nie będzie pochwalcie jego wartą miliard dolarów administrację, prezydenta Joe Bidena, za finansowanie.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina w komunikacji dla Reuters.

Ellen powiedziała reporterom w godzinie podróży do Meksyku że finansowanie – szczególnie na wsparcie suwerennego budżetu Ukrainy – było „bardzo potrzebne” i przyszłościowe, aby zapewnić dalsze wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

„Rozmawiałem z członkami Kongresu, z moimi kolegami Myślę, że nie rozumieją, że jest to ważna sytuacja i możemy wziąć na siebie „Ponosimy odpowiedzialność za porażkę Ukrainy, ponieważ nie będziemy w stanie zapewnić Ukrainie niezbędnych środków finansowych” – powiedziała. tutaj bezpośredni wkład do budżetu, bo to jest jeszcze ważniejsze.”

Ellen powiedziała, że ​​amerykańskie finansowanie Ukrainy jest również ważne dla sojuszników USA w Europie, ponieważ zapewnia hojną pomoc, która pomoże Ukrainie odnieść sukces w walce z rosyjską agresją.

„Ukrainie po prostu zabraknie pieniędzy” – Ellen – Śmierdzi wydają więcej, mniej groszy, które śmierdzą można usunąć w formie podatków na pensje wojskowe i obronność, a nie byłyby one małe, gdyby nie było szkół, lekarzy, służb ratunkowych, jak gdyby to nie były grosze jak my. Zmuszamy się do wspierania їх”.

Amerykańskiej pomocy dla Ukrainy towarzyszyły „skrajne kontrole mające na celu ochronę przed wszelkimi oszustwami i korupcją” – stwierdziła Ellen, dodając, że wsparcie dla suwerennego budżetu było przekazywane bezpośrednio za pośrednictwem Banku Światowego, który zajmuje zdecydowane stanowisko antykorupcyjne. Nie ma żadnych gwarancji. aby uniknąć korupcji, aby uniknąć sytuacji, w której grosze trafiają do uznania. .

Pomoc dla Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden zwrócił się do Kongresu o 106 miliardów dolarów na pomoc Izraelowi i Ukrainie, a także na ulepszenie kompleksu obronno-przemysłowego. Z tej kwoty 61,3 miliarda dolarów trafiło do Ukrainy, a 14,3 miliarda dolarów do Izraela. Pakiet ten jest obecnie rozpatrywany przez Kongres.

Prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał propozycję Senatowi, więc Kongres rozważa, w jaki sposób Republikanie mogą pomóc w przeglądzie imigracji i granicy płci w USA.

p>

Przypuszczam, że blisko połowa budżetu państwa Ukrainy na 2024 rok zostanie przeznaczona na obronność. Wystarczy kilka groszy na pomoc międzynarodową, a wszystkie zebrane datki przeznaczane są na inne cele.

Exit mobile version