Rosjanie mają trzy linie obrony, ZSU przeszło przez dwie. Є plan wojenny na rok 2024, – Umerow

Ukraińskie wojsko znajduje się pomiędzy drugą a trzecią linią obrony 1 stycznia. Ukraina planuje rozszerzenie swojego terytorium do 2024 r.

Stwierdził to Minister Obrony Ukrainy Rustem Umerow, poinformował RBC-Ukraine w wywiadzie dla Fox News.

Umerow stwierdził, że okupanci są wyłaniające się trzy linie obrony na froncie ukraińskim. Po tych słowach ZSU minęły się i spotkały przed trzecią.

„Okupowaliśmy 50% naszego terytorium, przekraczamy Rosję na naszą ziemię, zawróciliśmy terytorium, wyzwoliliśmy je. Teraz mamy plan na rok 2024” – powiedział minister.

Szef MON powiedział, że wejście w kordony w 1991 roku pozbawiłoby Ukrainę strategicznego zwycięstwa. Umrzeć w odpowiedzi na pytanie dziennikarza o tych, którzy są w stanie regulować, podczas gdy wojna wlecze się w skały, wierząc, że cywilizowany świat jest haniebny i tak się stanie.

„Czy będzie ci to przeszkadzało i znajdziesz demokrację Yu Voni (Rosjanie, – red.) „Szanujemy to, że Ukraina i Ukraińcy nie mogą zaprzeczyć” – powiedział.

Ponadto minister przyjął do wiadomości plany Ukrainy dotyczące przystąpienia do NATO. Według niego całe planowanie ofensywy, zaopatrzenie i planowanie operacji odbywa się zgodnie ze standardami NATO.

Umerow odniósł się także do skandali związanych z korupcją i zamówieniami ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej. Stwierdził, że jednocześnie odbędą się przetargi, konkursy i audyty. Szef MON dodał, że departament jest gotowy zwrócić się do zewnętrznych audytorów w celu przeprowadzenia kontroli krzyżowej.

Rosyjskie linie obrony

Uwaga Varto, wcześniej naczelny dowódca ZSU Walerij Załużny, wypowiadali się ukraińscy generałowie i eksperci że pola minowe i linie obronne stały się tego dnia główną barierą ukraińskiego kontrataku.

Pod Wersną dowódca operacyjno-strategicznego zgrupowania wojsk „Tawria” Ołeksandr Tarnawski oświadczył, że wojska ukraińskie przedarły się pierwsza linia obrony Rosji w rejonie Zaporoża. Według jego słów była to główna linia obrony okupantów.

Pojawiły się także informacje, że ukraińscy żołnierze dotarli do kolejnej linii obrony Rosjan w pobliżu osad Robotin i Verbove w obwodzie zaporoskim i . Nie było żadnych informacji o tym naruszeniu.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version