Site icon GEO Polityka

Bez pomocy USA istnieje duże ryzyko przegranej wojny z Rosją – Ermak

Bez pomocy Stanów Zjednoczonych istnieje duże ryzyko, że Ukraina może stracić wojna z Rosją єyu.

Poinformował o tym dyrektor naczelny Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Ermak, informując RBC-Ukraine o swoich komunikatach dla Voice of America.

Będąc w Waszyngtonie na parkiecie w Instytucie Pokoju 5. Piersi Ermak zaapelował do Kongresu USA. Lepiej pochwalić dodatkowe fundusze dla Ukrainy.

„Jak tylko pomoc, o której obecnie mowa w Kongres zostanie ustalony – nie mówię, że nie został zaakceptowany – stworzy to wspaniały znak tego, kim będziemy w tej samej formacji, w której zarażamy, i jest oczywiste, że przy wielkim napięciu międzynarodowym będzie to uniemożliwić dalsze wyzwolenie terytorium i stworzyć duże ryzyko przegranej wojny” – mówił szef Kancelarii Prezydenta.

Dodał, że Ukraina będzie potrzebowała nie tylko pomocy wojskowej, ale także wsparcia budżetowego.

„Ukraina współpracuje z partnerami nad realizacją planu ofensywy. Od dwóch lat chcemy wygrać mecz wcześniej, bo już minęły i „dwa losy to świetne określenie” – stwierdził Ermak.

Finansowanie pomocy dla Ukrainy ze Stanów Zjednoczonych

W ciągu ostatniego miesiąca w Kongresie Amerykańskim wybuchła wojna polityczna między Demokratami i Republikanami w związku z projektami pomocy finansowej dla Ukrainy i Izraela oraz finansowania bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Region Don z Meksykiem.

Przykładowo Stany Zjednoczone straciły ponad 5,4 miliarda dolarów przekazanych na pomoc wojskową dla Ukrainy.

Prezydent USA Joe Biden zażądał od Kongresu 106 miliardów dolarów na dodatkową pomoc dla Izraela i Ukrainy, a także na ulepszenie kompleksu obronno-przemysłowego. Z tej kwoty 61,3 miliarda dolarów trafiło na Ukrainę, a 14,3 miliarda dolarów do Izraela.

Jednak Izba Reprezentantów zatwierdziła alternatywny projekt ustawy nowo wybranego spikera Mike’a Johnsona, który przewidywałby przekazanie 14,3 miliarda dolarów pomocy wojskowej, w tym Izraelowi bez Ukrainy. Większość Demokratów w Senacie zablokowała rozpatrzenie tego dokumentu.

Później Johnson promował projekt natychmiastowego dwuetapowego finansowania bez regulowania pomocy dla Ukrainy i Izraela. 15 listopada Senat poparł tę ustawę kończącą zawieszenie działalności.

Przez kilka dni doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan oświadczył, że Stany Zjednoczone nie będą mogły przekazać Ukrainie rezerw, ponieważ Kongres nie popiera projektu ustawy o zapewnieniu pomocy finansowej temu krajowi .

6 Piersi przywódca Senatu mniejszości Blikan Mitch McConnell oświadczył, że będzie prowadził kampanię na rzecz głosowania przeciwko wizji pomocy finansowej dla Ukrainy. Republikanie naciskają na projekt ustawy o pomocy Ukrainie i Izraelowi, który uwzględnia także zmiany mające na celu wzmocnienie bezpieczeństwa amerykańskich kordonów.

Terminovy ​​​​i ważne informacje o Tobie Przeczytaj wojnę między Rosją a Ukrainą w RBC -Ukraiński kanał w Telegramie.< /p>

Exit mobile version