Ukraińcy do końca XVIII wieku będą mogli uzyskać paszport poza granicą: jak go zdobyć

Ukraińcy za granicą, którzy jako pierwsi wydadzą paszport po osiągnięciu XVIII wieku, będą mogli praca w placówce opieki nad dziećmi DP „Dokument”.

RBC-Ukraina informuje o tym komunikatem do Ministerstwa ds. reintegracji pilnie okupowanych terytoriów Ukrainy.

Zarządzenie usprawniło realizację projektu eksperymentalnego z rejestracją wewnętrzną paszportów rosyjskich i zagranicznych dla Ukraińców mieszkających poza granicami kraju.

Projekt ustawy został podzielony przez Państwową Służbę Migracyjną Ukrainy, a jej wsparcie odbyło się w ramach w ramach prac Centrali Koordynacyjnej ds. zapewnienia wyjazdu obywateli Ukrainy z terytoriów skąpanych.

Yak tse pratsyuvatime

Zmina otrzymała polecenie przeprowadzenia procedury przechwytywania „Dokumentu” DP za kordonem dokumentów i formularzy wniosków po raz pierwszy o wydanie paszportu dla obywatela Ukrainy po osiągnięciu XVIII wieku.

Dzięki tej metodzie wyjeżdżamy za granicę w celu wzmocnienia dzieci „Dokumentu” DP To będzie możliwe byłoby przeprowadzenie procedury identyfikacji osoby w trybie wideokonferencji z udziałem wnioskodawcy oraz członków jego rodziny, osoby bliskiej.

Ważne powody dla Ukraińców

Ważne jest, że w godzinie wojny Osoby takie często spotykają się już z sytuacją prześladowaną: rodzina ewakuująca się ze strefy działań wojennych nie była w stanie zabrać ze sobą niezbędnych dokumentów. Jak odnowić dokumenty utracone w czasie wojny – przeczytaj materiały RBC-Ukraina.

Napisaliśmy także, co robić i gdzie się udać, jeśli zgubiliśmy dokumenty poza kordonem.

Warunki i ważne informacje Przeczytaj o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version