Rok przestępny: jakie plany należy przełożyć na 2024 rok

Rok przestępny 2024 ma swoje tajemnice i ludowe znaki, odzwierciedlające wiarę w siły nadprzyrodzone. To szczególny okres, w którym wielu z dużą ostrożnością rozważa swoje plany i działania. Pamiętajmy, że w tak wyjątkowym roku jest 366 dni, a nie 365, a sam rok przestępny występuje tylko 97 razy na 400 lat – pisze WomanEL.

Zgodnie z wieloletnią tradycją rokowi przestępnemu towarzyszą liczne ograniczenia. Charakter tych znaków wynika z konkretnych wierzeń i praktyk kulturowych. Wśród nich jest zakaz rozpoczynania budowy. Zaleca się także pominięcie zakupu nowego domu i powstrzymanie się od ślubów.

Mika Newton wraca na Ukrainę ze swoim ukochanym Amerykaninem Ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy, podejmują postanowienia noworoczne w grudniu, a nie w styczniu

Ludowe przepowiednie głoszą, że budowa w roku przestępnym może zakończyć się niepowodzeniem z powodu tajemniczych sił. Małżonkowie muszą chronić swoją szczęśliwą przyszłość, powstrzymując się od dużych zakupów.

Zakazy w roku przestępnym – czym są? Źródło: nerdwallet.com

Tajemnicze wróżby wskazują również, że świętowanie pierwszego ząbka dziecka może skutkować utratą wszystkich zębów. Kolędowanie jest również zabronione.

Rok przestępny jest tradycyjnie uważany za niekorzystny czas na zawarcie związku małżeńskiego. Jednak współczesne pary porzucają te nałogi i z radością przygotowują się do ślubu, uznając je jedynie za oznaki przeszłości. A teolodzy różnych wyznań twierdzą, że zakaz zawierania małżeństw w 2024 roku to błąd. Dlatego przyciągają kochanków, aby nie bali się i zawierali małżeństwa według własnego uznania.

Współczesne pary łamią stereotypy: dzwonki weselne będą zadzwoń w Leap 2024 wbrew ludowym znakom. Źródło: focus.ua

Chociaż przekonania i przeszłe tradycje mogą powodować pewne ograniczenia, nie powinny one mieć pierwszeństwa przed osobistym szczęściem i decyzjami par. I chociaż rok przestępny może kryć swoje tajemnice, współczesna rzeczywistość uczy nas patrzeć na niego z pragmatycznego punktu widzenia i nadal podążać naprzód, w niezapomnianą i szczęśliwą przyszłość.

Nawiasem mówiąc, niedawno powiedzieliśmy dlaczego Ukraińcy nie mogą w tym roku uwierzyć w Świętego Mikołaja.

Źródło informacji

Exit mobile version