Roczna prognoza trendów na rok 2024: zainspiruj się kreatywnością

Po raz kolejny międzynarodowa platforma treści Depositphotos opublikowała swoją roczną prognozę na rok 2024 zatytułowaną „Trendy kreatywne: krawędzie rzeczywistości”. WomanEL opowiada o stylach, tematach i pomysłach, którymi będzie żył cały kreatywny świat w przyszłym roku.

TreśćDuch ulicyMoc słowaFala estetykiWieczny retroOsobowość ponad płećZabawa z pomiaramiPraca jako styl życia Roczna prognoza trendów na rok 2024. Źródło: Freepik

Według szefowej content marketingu Marii Sibircewej, po latach zawirowań i eskapizmu twórcy treści będą dążyć do atmosfery „starych dobrych czasów”. Przepełnione są poczuciem przynależności do wspólnoty, jasnymi znaczeniami i ponadczasowymi wartościami.

Ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy, podejmują postanowienia noworoczne w grudniu, a nie w styczniu Wszyscy śpiewają: 5 najlepszych piosenek o św. Mikołaju, których łatwo nauczyć dzieci

Celem koncepcji projektowej „Creative Trends” jest pokazanie, jak elementy różnych wymiarów, czasów i rzeczywistości łączą się w kolaż, który wydaje się jednocześnie znajomy i nieznany – zauważyła Maria.

W w sumie eksperci zidentyfikowali siedem kluczowych obszarów definiujących sztukę twarzy, projektowanie i marketing w roku 2024.

Duch ulicy

Duch ulicy. Źródło:

Ludzie zaczynają wychodzić z domów i coraz bardziej interesują się kulturą uliczną, lokalnymi towarami i usługami. Ludzkość jest po prostu zmęczona zdalnym stylem życia.

Trendy w projektowaniu stron internetowych w 2024 roku będą zdominowane przez obrazy sportowców ulicznych, miejsc typu „zrób to sam” i wydarzeń publicznych. Ważne jest, aby zastosować estetykę miejską: napisy graffiti i ziarnisty nadruk.

Potęga słów

Moc słowa. Źródło:

Prawie 70% korzystania z Internetu rozpoczyna się od wyszukiwania słów kluczowych. Przełom w sztucznej inteligencji jest bezpośrednio związany z komunikacją tekstową. Nawet TikTok skupiający się na grafice wprowadza format tekstowy.

Aby być na bieżąco z trendami, możesz używać wielkich liter i czcionek odręcznych, aby podkreślić kluczowe wiadomości. Lub połącz kontrastowe czcionki i „zaszokuj” z animowanymi czcionkami.

Współczesne trendy projektowe nadal skupiają się na podejściu mniej znaczy więcej. W nasyconym wizualnie środowisku Internetu krótkie i jasne komunikaty są oznaką szacunku dla odbiorców.

Estetyka fali

Fala estetyki. Źródło:

Trend w kierunku decentralizacji staje się coraz bardziej popularny. Zaleca się wykorzystanie rozpoznawalnych detali wizualnych, charakterystycznych dla danej dekady, tematu czy stylu życia.

Barbiecore, chatcore, animecore i retrofuturyzm to tylko kilka przykładów w ogólnym obrazie trendów kreatywnych na rok 2024.< /p>

Wieczne retro

wieczne retro. Źródło:

Nowy Rok powinien ponownie podkreślić wartość dziedzictwa w przeciwieństwie do szybkiej mody. Obecnie hashtag old money ma już ponad 10 milionów wyświetleń na TikToku, a cichy luksus wdarł się do czołówki Google.

Aktualne trendy w projektowaniu polegają na stosowaniu stonowanych i szlachetnych palet, czcionek retro i wizerunków modelek w klasycznych ubraniach.< /p>

Osobowość przewyższa płeć

Osobowość przewyższa płeć. Źródło:

Dziś jeden na czterech użytkowników TikTok nie podaje swojej płci. Wartości zastąpią płeć jako cechę docelowej grupy odbiorców marek.

Możesz używać zdjęć osób różnej płci w tych samych pozach i strojach, pokazujących w aparacie te same emocje. Podkreślaj stan emocjonalny, urodę i pochodzenie modelek poprzez wyraziste pozy, ekstrawaganckie stroje i dodatki.

Trendy w 2024 roku będą dotyczyły rozwoju produktów neutralnych pod względem płci. Prognoza przewiduje produkcję i wypuszczenie odzieży unisex w różnych rozmiarach.

Gra pomiarowa

Gra z pomiarami. Źródło:

Kolejnym trendem w dziedzinie kreatywności, komunikacji i projektowania jest mieszanie kontekstów, technik artystycznych i fabuł. Artyści integrują przedmioty codziennego użytku w surrealistyczne otoczenie lub reinterpretują znane na całym świecie dzieła sztuki i opracowują innowacyjne kombinacje produktów.

Zabawa wymiarami polega na wykorzystaniu kolażu, warstwowości, wielowymiarowości, a także sugeruje porządek w chaosie dzięki nieoczekiwanym połączeniom stylów i koncepcji.

Praca jak styl życia

Praca jako styl życia. Źródło:

2024 rok będzie naznaczony dyskusjami na temat pracy, narzędzi i procedur, które zapewnią pracownikom produktywność i zadowolenie. Prawie nikt nie chce wracać do biura, ale praca w domu też nie jest dla każdego…

Dobrym pomysłem jest zastosowanie designu, który skupia się na komforcie i estetyce w środowisku pracy. A także łącz obrazy różnych miejsc pracy, stworzone z myślą o ludziach, z miękkimi i ciepłymi paletami.

Pokazując bogactwo nowoczesnych podejść do organizacji pracy, możesz pokazać odbiorcom wspólne wartości.< /p>

Noworoczne trendy w wystroju wnętrz 2023-2024: pomysły, które roztopią Twoje serce — tutaj.

Źródło informacji

Exit mobile version