Site icon GEO Polityka

Jak oczyścić naczynia krwionośne z cholesterolu: kardiolog powiedział nam, jakie pokarmy w tym pomogą

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazało Radiotrek, podaje URA-Inform.  

Włączając do swojej diety pewne produkty, możesz nawet pozbyć się płytek cholesterolowych. Kardiolog zauważył, że w tym przypadku zdecydowanie należy wzbogacić swoją dietę w pokarmy bogate w witaminy z grupy B.

Szczególnie łosoś zawiera dużo witamin z tej grupy. Maksymalne działanie produktu można uzyskać spożywając go z ziołami i roślinami strączkowymi.

Granat to prawdziwy superfood dla naczyń krwionośnych. Regularne, umiarkowane spożywanie soku z granatów przez cały rok pomaga zmniejszyć grubość ścianek naczyń krwionośnych o 30%.

Kolejnym korzystnym produktem na naczynia krwionośne jest kiszona kapusta. Zawiera pożyteczne bakterie, które zmniejszają szkodliwe działanie substancji toksycznych na organizm.

Ponadto czosnek pomaga zapobiegać tworzeniu się płytki cholesterolowej na ścianach tętnic. Jest najskuteczniejszy, jeśli jest spożywany na surowo.

Jeśli chodzi o mięso, eksperci zalecają preferowanie kurczaka i indyka. Mięso to zawiera L-argininę, aminokwas, który leczy naczynia krwionośne.

Przypomnijmy, że wcześniej informowaliśmy, gdzie właściwie trafia tłuszcz podczas utraty wagi: odpowiedź Cię zaskoczy.

Źródło informacji

Exit mobile version