Site icon GEO Polityka

Istnieją duże problemy z demografią Ukrainy: prezentowane są smutne statystyki

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazał kanał telegramowy „Operacyjne Siły Zbrojne Ukrainy”, podaje „URA- Inform”.< /p>

Jak się okazało, ze względu na działania wojenne, Państwowa Służba Statystyczna nie jest w stanie dokładnie określić liczby obywateli Ukrainy, jednak podane powyżej dane opierają się na danych z trzech państw główni operatorzy komórkowi.

Według nich podczas wojny na Ukrainie wskaźnik urodzeń spadł do krytycznie niskiego poziomu. Jeżeli przed wybuchem działań wojennych na kobietę przypadało według statystyk 1,16 dziecka na kobietę, to do 2022 r. liczba ta spadnie do około 0,9 dziecka na kobietę.

Prognozy demograficzne na rok 2023 zapowiadają katastrofalną sytuację, przy czym oczekiwany liczba dzieci wynosi około 0,7 na kobietę. Według amerykańskich badaczy demografia i badania z nią związane odegrały kluczową rolę w przygotowaniach Rosji do działań zbrojnych na Ukrainie.

Eksperci ds. demografii przewidują, że przyszłość Ukrainy zależy od tego, czy w każdej rodzinie będzie co najmniej dwójka dzieci, a kraj przyjmowało około 300 000 migrantów rocznie.

Przypomnijmy, że Arestowicz przewidział Majdan-3 dla Ukrainy: były asystent Zełenskiego powiedział, jak Załużny jest z tym powiązany.

Źródło informacji

Exit mobile version