Site icon GEO Polityka

Ukraina rozpoczęła konsultacje z UE w sprawie gwarancji bezpieczeństwa

Ukraina i Unia Europejska przeprowadziły pierwszą rundę konsultacji w sprawie gwarancji bezpieczeństwa zbiorowego. Spotkał ich taki sam los, jak orędownik ministra Kancelarii Prezydenta Igora Żółkwi i orędownik szefa dyplomacji UE Charlesa Friesa.

RBC-Ukraina donosi o to poprzez komunikację z służbą prasową OP.

“Zbliżające się członkostwo Ukrainy w UE samo w sobie jest silną gwarancją bezpieczeństwa naszego kraju i integralności europejskiej. Doceniamy również, że na tym etapie omawiane są konkretne terminy zmian. “Wartość naszego bezpieczeństwa snu i wzmocnienia odporności Ukrainy, ” – powiedziała Żółkiew.

W ciągu godziny konsultacji uczestnicy wymienili różne podejścia do przyszłych gwarancji bezpieczeństwa UE, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów bezpieczeństwa i obronności.

Żółkiew zabrała głos w sprawie zasadniczej roli Unii Europejskiej w bezpieczeństwie międzynarodowym i obronie Ukrainy. Przejawia się to we wsparciu Sił Zbrojnych Ukrainy poprzez Europejski Fundusz Pokojowy oraz działalności misji UE z pomocą wojskową dla Ukrainy.

Żółkiew przekazała także Frizę suwerennemu miastu – Order Zasługi stopnia ІІІ za wkład wagalny w cenione i utrzymywanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Co się stało

Zgadnij co, kraj ma wielokrotnie podkreślał potrzebę zapewnienia im przez kraj gwarancji bezpieczeństwa. Jest to konieczne, aby zapobiec ponownemu atakowi Rosji na członkostwo Ukrainy w NATO.

Na szczycie NATO państwa „Wielkiej Rodziny” podpisały kompleksową deklarację o wsparciu Ukrainy. Vaughn zapewnia długoterminowe wsparcie sektorowi bezpieczeństwa i gospodarce. Na ten dokument zgodziło się już kilkadziesiąt krajów.

W ten sposób Ukraina rozpoczęła dwustronne negocjacje w sprawie gwarancji bezpieczeństwa ze strony krajów nizinnych. Zokrema, USA, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy, Japonia i Szwecja.

Przypomnijmy, że jeszcze w zeszłym roku szef dyplomacji UE zapowiedział przedstawienie w Kijowie propozycji gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy.

< p>

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version