Ostrzał Chersoniu: wzrosła liczba ofiar i rannych (zdjęcia, wideo)

Rosyjscy najeźdźcy ostrzelali dziś terytoria prawego brzegu Chersoniu. W wyniku ataku wroga 7 osób zostało rannych, dwie kolejne zmarły.

RBC-Ukraina informuje o tym w piśmie do szefa Miejskiej Administracji Wojskowej w Chersoniu Romana Mrochko, szefa Chersoniu obwodu w Administracji Ijskiej Oleksandr Prokudin i szef Kancelarii Prezydenta Andrija Ermaka.

„Rosyjscy terroryści ostrzeliwali Chersoń, pobili kwatery mieszkalne. Niedawna wojna z cywilami Rosjan, świat o tym pamięta Rosja jest potęgą terrorystyczną” – powiedział Yermak.

< p style="text-align: center;">Zdjęcie: Rosja ostrzelała Chersoniu (t.me/ermaka2022)

Dla Mroczki, w tym czasie Miejskiej Wspólnoty Terytorialnej Chersoniu W wyniku ostrzału ze strony rosyjskich wojsk okupacyjnych dwie osoby zginęły, a siedem osób zostało rannych.

„Wszyscy ranni są w szpitalu. Mają prawo do pomocy medycznej” – powiedział.

Prokudin o tym dowiedział się na podstawie własnej wiedzy rosyjscy okupanci popadli w żywe zapomnienie. Doszło do wypadku na budkach i na terenie pobliskim, na terenie dwóch lekarzy.

„Na czubku bieli bogatego szczytu budki zginęła letnia kobieta. Ich osoby są Trwa identyfikacja. 28, 46-letnie osoby zostały ranne, kobiety w wieku 35, 42, 52 lata i dwa małe miasteczka 47-rzeczne” – powiedział szef OVA.

Ostrzał Chersoniu

Przypuszczamy, że dzisiejsi rosyjscy terroryści uderzyli ogniem moździerzowym także wioskę Sadowe w obwodzie chersońskim. W wyniku ostrzału zginęła osoba. Ostrzał obwodu chersońskiego

RBC-Ukraina napisał o tym, jak terroryści niedawno uderzyli we wioskę Tyaginka w obwodzie chersońskim, w wyniku czego zginął także cywil zabity.

T Ermin i ważne informacje na temat Przeczytaj wojnę między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version