Site icon GEO Polityka

Delfiny odkryły nową superzdolność: naukowcy mówią, co to jest

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została przekazana przez T4, podaje URA-Inform.

Nowe badania wykazały, że delfiny mają dodatkową supermoc, która rozwija się wraz z wiekiem. W miejscu, gdzie kiedyś miały dziecięce wąsy, pojawiają się dołeczki. Pomagają im nawigować i znajdować ukryte źródła pożywienia.

Naukowcy z Niemiec odkryli u zwierząt zdolność wyczuwania słabych pól elektrycznych, które powstają u zwierząt po tym, jak młode delfiny zrzucą cienkie wąsy, z którymi się rodzą.< /p >

Naukowcy zdali sobie sprawę, że wgłębienia wyglądają jak struktury, które pozwalają rekinom wykrywać pola elektryczne, i zaprojektowali eksperyment, aby sprawdzić, czy działają one w ten sam sposób u delfinów.

Wrażliwość na słabe pola elektryczne, okazuje się, że pomaga zwierzętom w poszukiwaniu ryb, które chowają się w schroniskach w odległości 2-3 cm, u rekinów ten system jest nieco inny – używają go do wykrywania pól elektrycznych ryb w odległości do 70 cm.

Naukowcy uważają również, że ta supermoc pomaga delfinom nawigować przy użyciu ziemskiego pola magnetycznego, co może wyjaśniać, w jaki sposób zwierzęta wędrują po plaży z powodu wibracje w tym polu.

Przypominamy, że już wcześniej donoszono, że naukowcy odkryli coś, czego nie potrafią wyjaśnić: eksperci pokazali krąg czarownicy (zdjęcie).

Źródło informacji

Exit mobile version