Site icon GEO Polityka

Pogoda będzie kontrastowa. Front atmosferyczny pokrywa dziś Ukrainę

Dziś drugi dzień front atmosferyczny ma znaczący wpływ na pogodę w wielu regionach Ukrainy . Dziś temperatura wzrośnie maksymalnie do +16 stopni, choć w regionie będzie jeszcze bardziej kontrastowo.

RBC-Ukraina informuje o tym w prognozie przesłanej przez synoptyka Natalkę Didenko na Facebooku.

RBC-Ukraina informuje o tym na Facebooku.

p>

Według prognosty, w ciągu dnia front atmosferyczny „podciągnie się” wcześniej i w związku z tym opadania należy spodziewać się o zachodzie słońca, wieczorem, w obwodach charkowskim i połtawskim.

„Jutro na terytorium Ukrainy wystąpią spadki typu „nie pomijaj żadnego dnia” – stwierdził.

W tym przypadku dzisiejsza temperatura będzie jeszcze bardziej kontrastowa: od -3 stopni na wieczorem do +14…+16 stopni w dzień.

“W środkowej części +1…+7 stopni, na zejściu +4…+9, w obwodzie charkowskim będzie blisko 0, w dzień +10…+16 stopni” – podał synoptyk.

W pobliżu Kijowa w ciągu dnia wystąpią opady śniegu, mokrego śniegu i lodowatego deszczu. Sytuacja na drogach będzie trudna – mokry śnieg i lód. Dzień zbliża się do 0.

Jutro pogoda na Ukrainie

Za tydzień, 3 dni, tego dnia będzie bardzo ciepło, w obwodach dniepropietrowskim i połtawskim do +10….+ 15 stopni.

W większości obszarów centralnych temperatura wynosi +2…+8 stopni. Na zachodzie i obszarach zaśnieżonych temperatura będzie bliska 0. Wiatr wzmaga się w porywach sztormowych, do 15-20 m/s. Więcej szczegółów o pogodzie w tygodniu, 3 miesiącu – w materiale RBC-Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

p>

Exit mobile version