Który narząd nadal działa nawet po zatrzymaniu krążenia: naukowcy zaskoczeni odpowiedzią

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została przekazana przez T4, podaje URA-Inform.   

Według publikacji w czasopiśmie Resuscitation dane amerykańskich ekspertów obalają stereotypy na temat stanu nieprzytomności człowieka po zatrzymaniu krążenia.

Okazało się, że mózg pozostaje aktywny nawet w wyniku całkowitego zatrzymania krążenia. Może nie być żadnych zewnętrznych oznak życia, ale mózg nadal funkcjonuje, utrzymując świadomość przez długi czas. Odkrycie rodzi wiele pytań dotyczących natury śmierci i szans na zachowanie wspomnień.

Naukowcy zbadali odczyty przyrządów u ponad 500 pacjentów, u których doszło do zatrzymania akcji serca. Za pomocą specjalnego programu odtworzono aktywność mózgu w momentach resuscytacji. Średni czas bezczynności serca wynosił 26 minut, ale w niektórych przypadkach sięgał godziny.

Z rozmów z 28 ocalałymi pacjentami okazało się, że 11 z nich pamięta doznania wskazujące na obecność przytomności podczas zatrzymania krążenia. Są to różne obrazy, a także pamięć tego, co dzieje się na sali operacyjnej podczas resuscytacji.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowano, że pod Marsem odkryto wielokąty: naukowcy opowiedzieli, jakiego dokonano przełomu.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version