„Zoria” wraz z katastrofalną porażką „Gandawy” w Lidze Konferencji straciła wszelkie szanse na mistrzostwo Europy

Ługańsk „Zoria” poniósł druzgocącą porażkę z belgijską „Gandawą” w piątej rundzie rupii fazy Ligi Konferencyjnej 2023/24.

RBC-Ukraina informuje o wyniku meczu.

Liga Konferencyjna, faza grupowa, grupa B

“Gandawa ” – “Zorya” – 4:1

Goli: Fofana, 20, Batagov, 49 (bramka samobójcza), Orban, 55, Gendelman, 75 – Nagnoyniy, 82

W debiucie drużyny wymieniały się niedokładnymi ciosami. Po przesunięciu Antyukha na środek za pomocą szpuli, stojak „bawół” został zastąpiony podobnym typem Fatigi – uchwytem z ramy. A w XX wieku hospodarowie zabrali go do rakhunki, jeśli Fofan podszedł do linii karnej i nie zatrzymał się na rogu.

Jeszcze przed przerwą „Gandawa” i „Zorya” nabrały jeszcze większego rozpędu. Powstrzymam Turbajewskiego przed odparowaniem strzału Orbana spoza pola karnego. I w tym roku dośrodkowanie Antyukhy z prawej flanki na bliską pozycję nie zamknęło Guerrero, a młody Gorbach nie trafił w daleką.

A na początku drugiej połowy belgijska drużyna pochwaliła się wszystkie nadzieje uczniów Jurija Kowala na pozytywny wynik. „Gent” strzelił szokującą dziesiątkę z dwoma bramkami. Na 49. linii Batagow odciął strzał z flanki Fadigi u bram Własnej. A 55-go kolejna transmisja od Senegalczyka dotarła do Orbana, który z kilkoma kropkami powstał z obrony „Zoriego”.

Ale „bawoły” o tym nie pomyślały. Władcy przeprowadzili szereg niebezpiecznych ataków i byli liczeni w czwartym kwartale przez 20 tygodni. Gorbachowi jednak nie udało się utrzymać piłki z rzutu wolnego, więc przegrał z „Gentem” – Gendelman po dwóch podaniach posłał piłkę do siatki.

Zorya straciła jeszcze jeden prestiż. Yogo został autorem Nagnoiny. Młody pomocnik wbił piłkę w połowę przeciwnika i odważył się strzelić na 22 metry. Piłka odbiła się przed bramkarzem i przez ręce Rofa wpadła do siatki – 4:1 z tyłu.

Ozz, „Zoria” na fazę grupową Ligi Konferencyjnej nie może wznieść się powyżej trzeciego miejsca w Quartet B. Natomist „Gent (13 punktów) i Tel Aviv Maccabi (12) zajmą w dalszej części rundy pierwsze miejsca w grupie. Lugantsi zmierzy się z islandzkim „Breidablikiem” (14. pierś).

Przed zapowiedzią „Szachtar” pokonał u siebie „Antwerpię” i wiosną zapewnił sobie Puchar Europy.

Warunki i ważne informacje o wojnie Przeczytaj Rosja kontra Ukraina na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.