Ponad 30 krajów w Radzie Ministrów OBWE potępiło agresję Rosji

Kraje członkowskie Unii Europejskiej i 9 innych potęg w Radzie Ministrów OBWE potępiły Rosję agresję na Ukrainę, Mołdowę i Gruzję.

Poinformowało o tym RBC-Ukraine na podstawie wniosków delegacji UE do OBWE.

Deklaracja została poparta nie tylko przez UE, ale także przez Pivnichnaya Macedonia, Czarnogóra, Albania, Mołdawia, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Islandia, San Marino i Ukraina.

Wszystkie kraje wezwały Rosję do przestrzegania norm prawa międzynarodowego i nieprzekraczania prac OBWE.

„Wzywamy teraz Rosję do bezceremonialnego wszczęcia wojny przeciwko Ukrainie, do całkowitego i bez zastrzeżeń wycofania wszystkich swoich sił i sprzętu wojskowego z całego terytorium Ukrainy w jej granicach” uznanych na arenie międzynarodowej kordonów” – czytamy we wniosku mówi.

Ponadto krańce UE sprzyjają przyciąganiu do podobieństwa jednostek, które są uważane za naruszenie prawa międzynarodowego, oblężenia i zachowania na działkach.

Kraje europejskie wezwały Rosję do uwolnienia wszystkich osób zaangażowanych politycznie, które są nielegalnie przetrzymywane na okupowanych terytoriach Ukrainy, w tym trzech oddziałów szpiegowskich OBWE.

Ponadto UE potępiła ich agresję na Gruzję i Mołdawię oraz udzieliły wsparcia tym krajom.

Spotkanie ministrów OBWE

Myślę, że w Macedonii Północnej wystarczy 30 urlopów i 1 pierś na zorganizowanie spotkania ministrów Organizacji Bezpieczeństwa i Ochrony w Europie (OBWE) . Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow został poproszony o interwencję przed rozpoczęciem inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę na pełną skalę.

Pod rządami tego rosyjskiego ministra zbojkotuj OBWE. Szefowie ministerstw zdrowia Ukrainy, krajów bałtyckich, Polski, główny dyplomata UE nie pojawili się na spotkaniu ministrów, a część ministrów wyszła w godzinie ich przemówień.

Słowo o spotkaniu ministrów OBWE, które demarche wobec Ukrainy – przeczytaj materiały RBC-Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version