Site icon GEO Polityka

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało liczbę ofiar śmiertelnych i rannych w wyniku złej pogody na Ukrainie

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, podaje URA-Inform.  

Minister spraw wewnętrznych Igor Klimenko powiedział, że w wyniku złej pogody w obwodach odeskim, charkowskim, mikołajowskim i Kijowie zginęło 10 Ukraińców. Kolejne 23 osoby, w tym 2 dzieci, zostały ranne.

Obwód odeski

W regionie z powodu złej pogody zginęło 5 osób, kolejnych 15 ` 8212; cierpiał. Na pomoc ratownicy Państwowego Pogotowia Ratunkowego wzywani byli 254 razy. Odholowano 849 pojazdów, w tym 24 autobusy i 17 pojazdów uprzywilejowanych. Pomoc udzielono 2498 Ukraińcom, w tym 162 dzieciom. Na odcinkach dróg M-05 i M-15 ruch odbywa się w trybie odwrotnym. 

Obwód Mikołajowski

W regionie Zginęły 2 osoby, więcej 2— cierpiał. Ratownicy reagowali na wezwania 66 razy i holowali 144 samochody. Na niektórych odcinkach dróg nadal występują utrudnienia w ruchu.

Klimenko dodał, że z powodu złej pogody 8 dróg w obwodach Nikołajewa i Kirowogradu pozostaje zablokowanych dla ruchu.  411 osiedli w 11 regionach nie ma prądu. W sumie z wyrobisk wyholowano 1530 pojazdów.

Na szczeblu stanowym i regionalnym istnieją centrale zajmujące się usuwaniem skutków złych warunków pogodowych – zauważył minister.

Przypominamy, że wcześniej informowano, że w Ukrainę uderzy nowy cyklon: gdzie i jakiej pogody można się spodziewać.

Źródło informacji

Exit mobile version