Site icon GEO Polityka

Federacja Rosyjska jako jedyny warunek zawarcia pokoju z Ukrainą wymieniła: wypowiedzenie się Putina

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została zgłoszona przez „Donpress” – podaje URA-Inform.

Według Miedinskiego podpisanie porozumienia pokojowego z Ukrainą stanie się możliwe tylko wtedy, gdy zadania i cele stawiane Rosji, tzw. operacji” są wdrażane.

Wiadomo, że podczas negocjacji w 2022 roku Kreml nalegał na osiągnięcie pełnej suwerenności nad zaanektowanym Krymem, zapewniając niezależność okupowanym terytoriom w Donbasie, a także domagał się, aby Ukraina stała się państwem neutralnym.

„Rosja nigdy nie miała zamiaru zajmować Ukrainy, ale to kraje zachodnie i prezydent Zełenski wciągnęli nasze dwa narody w wir działań militarnych”, „” ; powiedział Medinsky.

Stwierdzenie to, że Rosja nie dąży do agresywnego przejęcia Ukrainy, stoi w jawnej sprzeczności z deklaratywnymi żądaniami Kremla i rzeczywistym przebiegiem wydarzeń. Wydarzenie to ukazuje trudności dyplomatyczne i luki w stanowiskach tworzone przez Rosję w celu usprawiedliwienia jej działań militarnych.

Zastrzegając, że Rosji nie należy oskarżać o chęć przejęcia Ukrainy, Medinsky pozostawia otwartą kwestię prawdziwe motywy i cele, jakie Kreml stara się osiągnąć w tym konflikcie.

Przypomnijmy, jakie gwarancje bezpieczeństwa Zachód da Ukrainie: Borrell wydał ważne oświadczenie.

Źródło informacji

Exit mobile version