Żywność antystresowa: ciasta i lody nie są odpowiednie

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podała Ukr.media, podaje URA-Inform.  

Lekarze wymieniali produkty zawierające witaminy i składniki odżywcze niezbędne dla spokoju ducha. Otręby pszenne zawierają dużo błonnika, który jest niezbędny do zwalczania lęku i stresu. Występuje także na ryc. Nawiasem mówiąc, jest również bogaty w magnez, który działa uspokajająco na układ nerwowy.

Kolejny produkt przydatny w walce ze stresem — tłuste ryby morskie. Wszystko dzięki kwasom tłuszczowym omega-3, witaminom B i D, magnezowi i cynkowi. Czego potrzebujesz do walki ze stresem. Brokuły zawierają magnez, a także błonnik, witaminę C i kwas foliowy. Ten rodzaj kapusty działa również uspokajająco ze względu na obecność sulforafanu.

Utrzymaj zdrowie przewodu żołądkowo-jelitowego — stanowi ważny wkład w radzenie sobie ze stresem, ponieważ lęk i jelita są ze sobą powiązane. Kefir zawiera bakterie korzystne dla przewodu pokarmowego. A także tryptofan, z którego wytwarzany jest hormon szczęścia – serotonina.

No cóż, gdzie byśmy byli bez słodyczy ‚ Czekolada wytwarza hormony szczęścia, wywołuje lekką euforię i poprawia nastrój. Jeśli wybierzesz ten sposób radzenia sobie ze stresem, preferuj gorzką czekoladę — nie jest aż tak szkodliwy.

Przypomnijmy, że już wcześniej donoszono, że jedne z najlepszych produktów na raka: lekarze mówili, na co należy zwracać uwagę.

Źródło informacji

Exit mobile version