Wojna to traumatyczne przeżycie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Bieganie po schronie przeciwbombowym, wyczerpująca, wielogodzinna ewakuacja, mnóstwo nowych i głośnych dźwięków i zapachów, kłopoty właścicieli – to wszystko jest dla nich ogromnym stresem – pisze WomanEL.
Te oczy błagają o pokój… Źródło: Facebook
Sztuczna inteligencja stworzyła całą serię przejmujących kocich emocji na przykładzie kota i kotek próbujący uciec podczas działań wojennych.
Liliya Podkopaeva pokazała swojemu dorosłemu synowi: wspaniałą rodzinęPo rozwodzie: Siergiej Tanczinets został przyłapany ze sławną piosenkarką
To denerwujące, ale nasze zwierzaki są bardzo bezbronne i mogą nagle umrzeć bez odniesienia obrażeń. Zwłaszcza te pozostawione na ulicy i próbujące samodzielnie przetrwać.
Koty odczuwają silny ucisk w ciele – zwierzę kurczy się i wygląda, jakby chciało się zmniejszyć. Przestraszone zwierzęta, które doświadczyły straszliwego stresu, charakteryzują się częstym lizaniem i wokalizacją (silne i długotrwałe miauczenie). Proszą o pomoc"
Jeśli uraz jest niewielki, koty będą stale zachowywać się ostrożnie i monitorować, co dzieje się wokół nich. Może się też zdarzyć odwrotnie – będą zbyt potulne i przywiązane do ludzi.
Wojna przyniosła smutek i śmierć, a zwierzęta okazały się jeszcze bardziej bezbronne niż ludzie.
>
Czy Twój kot może się uśmiechać: tutaj dowiesz się, ile wyrazów ma twarz kota.