Site icon GEO Polityka

Sytuacja na froncie w dniu dzisiejszym 28. opadanie liści

Ukraińskie pozycje wojskowe na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim tj. Kontynuuj dowodzenie ogniem wroga.

RBC-Ukraina zgłasza to w poście na Facebooku do Sztabu Generalnego ZSU.

Wojny szturmowe

W sumie osiągnięto 56 bitew bojowych. Wróg przeprowadził 11 rakiet i 35 nalotów, ostrzeliwując 42 wyrzutnie rakiet na pozycje naszych obszarów wojskowych i zaludnionych.

Również Federacja Rosyjska wczoraj zaatakowała Ukrainę za pomocą szturmowego UAV typu „Shahed-”. . 136/131”, na czym polega zubożenie naszych zahiszników. W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych niestety są ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej.

Ruina i niszczenie budynków prywatnych oraz innej infrastruktury cywilnej.

Sytuacja na frontach

Sytuacja operacyjna na zgromadzeniu Dni Ukrainy będą pozbawione składania.

W Volinsky i Polissky sytuacja funkcjonuje bez znaczących zmian. Nie ujawniono znaku powstania zgrupowania ofensywnego. Siły zbrojne Białorusi utworzyły bazy wojskowe w pobliżu przygranicznych regionów Ukrainy.

Na bezpośrednich liniach Siwerskiego i Słobożańskiego wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi działania dywersyjne i rozpoznawcze, kontynuuje ostrzeliwanie obszarów zaludnionych z terytorium Federacji Rosyjskiej, wzmacniając płoty Inno-Wibuchowa wokół suwerennego kordonu Ukrainy. Ataki artyleryjskie i moździerzowe na wroga dotknęły około 15 osad, w tym w obwodzie Eliny Czernihowa; Seredina-Buda, Bojar-Lezhachi, Basivka, Stepok, Grabovske, Popivka Sumy; Granów, Starica, Pletenówka, Ziemianki obwodu charkowskiego.

Na bezpośredniej linii Kupyansky odbyły się nieudane akcje szturmowe w pobliżu Sinkiwki i Pietropawłowki w obwodzie charkowskim, gdzie Siły Obronne odparły 4 ataki. Rozpoczęcie nalotów w pobliżu Iwanówki i Stepowo-Nowoselówki w obwodzie charkowskim. Pod ostrzałem artylerii i moździerzy pod ostrzałem znalazło się blisko 10 osad: Zokrema, Dworichna, Sinkiwka, Pietropawłowka, Iwanówka, Berestówka, obwód charkowski.

Na bezpośredniej linii Limańskiej wróg przeprowadził nieudane operacje szturmowe w rejonie wsi Terni w obwodzie donieckim, gdzie siły obronne odparły 3 ataki. Po rozpoczęciu nalotu w rejonie osady Spirne w obwodzie donieckim. VID Vorozhkhkhkhkhiy Ta Mino -Mino -Mino -Mino -Miliyls zorganizował 10. osadę, środkowa z nich, Serebryanska Liznitsta Luhanskoe, Torska, Serebryanka, SPIRNE, ROZEDLIVIKA DONENKOKOKOVA.

Na bezpośredniej linii Bachmuckiego wróg przeprowadził operacje szturmowe w rejonach Bogdanówki, Kliszczywki, Andrijówki i Piwnicznego w obwodzie donieckim, gdzie siły obronne odparły 16 ataków. Po rozpoczęciu nalotów na rejony osiedli Chasiv Yar, Toretsk, obwód doniecki. Pod ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym pod ostrzałem znalazło się prawie 10 osad, w tym Markowe, Bogdanówka, Iwaniwskie, Kliszcziwka, Nowy Jork, obwód doniecki.

Na prostej Awdijewskiej nie ma pilnych działań szturmowych wroga w Stepowoju, Awdijiwce , Pivdennishe Tonenky, obwód Pervomaisky Donieck, gdzie siły obronne odparły 15 ataków. Ataki artyleryjskie i moździerzowe na wroga dotknęły około 15 osad, m.in. Sukha Bałka, Ocheretina, Stepowo, Awdijewka, Netailowo, obwód niewelski doniecki.

Na prostej Marinskiej ukraińscy żołnierze odparli 12 ataków wroga w rejonie Krasnogorivki, Marinki i Nowomikhaylivki obwodu donieckiego. Pod ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym okupantów padło około 10 osad obwodu donieckiego, a wśród nich Krasnohorivka, Georgijiwka, Mar'inka, Pobieda, Nowomikhaylivka.

Na Szachtarskim, wrogu ofensywnego wroga (szturm) działania, których nie ma. Po ostrzelaniu artylerią i moździerzami prawie 10 osad, Zokrema, Vodyane, Bogoyavlenka, Prechistivka, Blagodatne, Staromayorsk obwód doniecki.

W Zaporożu wróg dwukrotnie bezskutecznie próbował ożywić sytuację w rejonie Robotin Zaporoskich. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy dotknął 20 osad, w tym Połtawkę, Gulajpole, Charywne, Małą Tokmachkę, Szczerbaki, Kamieńsk obwód zaporoski.

Nad Chersoniem kieruj siły powietrzne wroga, uderzając je w rejony osad Berysław i obwód Kozacki Chersoniu. Ostrzał artyleryjski miał miejsce w Chersoniu, Dudczanach, Lwowie, Mykylskoje w obwodzie chersońskim oraz w Dmitrywce, Oczakowie i Mikołajowie.

Atak na wroga

W tym okresie lotnictwo Sił Obronnych przeprowadziło w tych obwodach 13 ataków w ciągu magazyn specjalny, zaopatrzony w sprzęt wojskowy i 3 – według wrogich przeciwlotniczych systemów rakietowych.

Siły rakietowe trafiły w stanowisko dowodzenia, 5 systemów obrony przeciwlotniczej, 9 sił artylerii i walkę radioelektroniczną wroga stacji.

Warunki ważne informacje o wojnie Przeczytaj Rosja kontra Ukraina na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version