Svitan wezwał do zainstalowania większej liczby drzewek noworocznych: pomogą one chronić przed atakami rakietowymi

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazał Roman Svitan, podaje URA-Inform.  

Według Svitana Ukraińcy w dalszym ciągu w Nowy Rok będą wychodzić na ulice swoich miast. Aby nie stały się one celem dla rosyjskich terrorystów, powinniśmy unikać gromadzenia się naszych współobywateli w jednym miejscu.

Dlatego zdaniem eksperta wojskowego ważne jest, aby władze lokalne zadbały o obecność kilku choinek noworocznych w każdym ukraińskim mieście.

„Choinka — to symbol. Są symbole, bez których ludzkiej psychice znacznie trudniej jest przetrwać problemy, które nas teraz dotknęły, bo im więcej choinek, tym lepiej. „Pamiętasz główne zadanie? Rozproszenie. Jak unikać ciosów? Rozproszenie. Postaw więcej niż jedną, postaw 101 choinek w mieście. Postaw choinki we wszystkich miastach, a im więcej, tym lepiej. Jeśli choinki ustawiają klienci, to tym lepiej” – stwierdził.

Jednocześnie Roman Svitan zauważył, że jedyne, co ważne, pozostaje to, aby zachować środki bezpieczeństwa i nie przesadzaj.

„W każdym punkcie będzie mniej osób w trybie rozproszenia. Po drugie, będą mieli wystarczająco dużo czasu, jeśli włączy się alarm” – dodał. O swoim pomyśle mówił Roman Svitan.

Przypominamy, że według wcześniejszych doniesień brytyjski wywiad wyjaśnił, dlaczego Federacja Rosyjska atakuje Ukrainę za pomocą dronów, a nie rakiet.

Źródło informacji

Exit mobile version