Site icon GEO Polityka

Mołdawskiemu politykowi oszczędzono masakry za pomoc armii rosyjskiej

Prezydent Mołdawii Maia Sandu swoim dekretem zwolniła szefa pro- Rosyjska „Partia Regionu” ів” i „Kongres Mołdawii DIAPROPIS RF „Oleksandra Kalinina.

o zbożu RBC-Ukraina, Prezydent Mołdawii jest Prezydentem Mołdawii. rekrutacja do siły zbrojne obcego mocarstwa.

Kalinin został szefem „Partii Regionów” Mołdawii w 2016 roku. W 2020 roku zebrał podpisy pod udziałem wpływowej osoby w wyborach prezydenckich, a później sam był przekonany o tej decyzji.

Od początku zakrojonej na szeroką skalę inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Kalinin w Otwarcie popiera rosyjską agresję. W mediach społecznościowych i podczas wystąpień przed publicznością często pojawiali się w mundurach wojskowych ze znakiem „Z”, które armia rosyjska używała jako znaków rozpoznawczych w momencie inwazji.

Sankcje wobec Kalinina< /p>

Wcześniej Unia Europejska nałożyła sankcje na Kalinina. Obwiniano go o destabilizację ogromnego porządku i próbę obalenia władzy w Mołdawii.

Ponadto kilkanaście godzin później został skreślony z kanadyjskiej listy sankcyjnej. Należy zauważyć, że sankcje stały się efektem działania sił politycznych, które w dalszym ciągu donoszą o destabilizacji demokratycznie wybranego porządku w Mołdawii kosztem Rosji.

W związku ze spadkiem swojej aktywności Sandu Zdałem sobie sprawę, że Rosja ze wszystkich sił stara się ustanowić w Mołdawii prorosyjskie rządy, aby podbić terytorium regionu przed wojną z Ukrainą, tak jak Kreml podbija już terytorium Białorusi.

< p>Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version