Site icon GEO Polityka

Blinken Izrael ponownie stara się przyjąć więcej poręczycieli

Kariera sekretarza stanu USA Anthony'ego Blinkena w Izraelu i Stanach Zjednoczonych w Emiratach Arabskich pomóc w uwolnieniu wszystkich poręczycieli porwanych przez Hamas.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina w poście dla Reutersa.

„Sekretarz głośno podkreśla potrzebę zachęcania do zwiększenia przepływu pomocy humanitarnej w Gazie, zapewnić uwolnienie wszystkich poręczycieli i zapewnić ochronę ludności cywilnej w Gazi” – oznajmił Departament Stanu USA.

Wysoki rangą urzędnik poprosił Departament Stanu, aby Blinken omówił także to, czego Waszyngton chce w Gazie, aby Izrael mógł pokonać Hamas.

Jest jasne, że po rozpoczęciu jednej z najbardziej nieuczciwych stron podczas wojny izraelskiej konfliktu palestyńskiego Blinken przeprowadził poważne działania dyplomatyczne z przywódcami izraelskimi i arabskimi, aby pomóc powstrzymać rozszerzającą się wojnę.

Dlaczego mówimy o przyszłości Gazi i potrzebie trwałego politycznego rozwiązania długotrwałego konfliktu? Urzędnik Departamentu Stanu wyłączył izraelską okupację Gazi, stopniowe wysiedlanie ludności i zmianę terytorium, chociaż nadal nie ma planu negocjacji z mocarstwami arabskimi, Izraelem i przywódcami palestyńskimi.

Porozumienie poręczycieli

Izrael podpisał porozumienie z Hamasem o natychmiastowym rozpoczęciu pożaru w Strefie Gazy w zamian za uwolnienie poręczycieli.

The pierwsza wymiana odbyła się 24 listopada. Hamas liczy 24 osoby – 13 Izraelczyków i 11 obcokrajowców. Wysłano ich do izraelskich lekarzy, aby mogli dogadać się z bliskimi.

25 liści spadło na Chervoniy Khrest, przyjmując kolejną grupę poręczycieli wspieranych przez Hamas, która składa się z 17 osób, w tym 4 obcokrajowców i.

Również 26 liści spada. Hamas jest pełen 17 kolejnych gwarantów, w tym zarówno Izraelczyków, jak i społeczności zagranicznych.

Więcej szczegółów na temat stosunków Izraela z Hamasem oraz o tym, o ile ważniejsza jest wojna – przeczytaj materiały RBC-Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version