Site icon GEO Polityka

Śnieżne pastwiska, zablokowane drogi i zniszczenia: jakie jest dziedzictwo psot na Ukrainie

W wyniku katastrofy na Ukrainie 16 obwodów zniszczyło zaludnione obszary, a ruch został wstrzymany zablokowane na 14 drogach. Ludzie zasypiali w śniegu na drogach i do czasu likwidacji dziedzictwa nadal korzystają ze sprzętu wojskowego.

Jakie są skutki trudnych czasów w różnych regionach kraju – czytaj dalej materiały RBC-Ukraina są niższe.

W ramach godziny Przygotowując materiał zostali wybrani następujący specjaliści: MBC, DSNS, Odeska OVA, KMVA, KMDA, NSU, Mykolayivska OVA, Kirovogradska OVA, Chmielnicka OVA, DTEK, Czernihiwska OVA, Charkowska OVA, Połtawa OVA, Donieck OVA, Lwów OVA, „Wiadomości w Donbasie”, „Suspilne. Krim”.

Z całym szacunkiem, 2019 osiedli w 16 obwodach zostało zniszczonych w terytorium Ukrainy, w tym samym czasie na obszarze znajduje się 1370 prywatnych pojazdów transportowych, odholowano 840 samochodów Iliw.

Kierowcy proszeni są o podróżowanie w różne regiony w przypadku złej pogody. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze służbami ratunkowymi pod numerami 101 i 102. W regionach znajdują się „Punkty nieprzerwane” i punkty przeładunku ciepła.

Jak stwierdził Presoficier DSNS Oleksandr Khorunzhiy, jest on najbardziej przerażony ь w osadach obwodu odeskiego, kijowskiego, mikołajowskiego i połtawskiego.

Określa także sytuację jako oburzoną.

„Jeśli spojrzeć na region, najtrudniejszą sytuację mamy w obwodzie odeskim, Czerkasach, Kirowogradzie i Mikołajowie. Policja krajowa, służby komunalne, brygady oblenergo” – powiedział Khorunzhiy.

Odessa i region

Tracy

Sytuacja w obecnym regionie jest najtrudniejsza. W obwodzie odeskim opady śniegu spadają do dwóch metrów.

Wygląda na to, że po kiepskim roku zamknięto autostradę Odessa-Reni, a na autostradach Kijów-Odessa i Odessa-Kuchurgan wprowadzono rozgraniczenia ze względu na wandalizm.

< p>Przed likwidacją spadkobierców niegodziwości pojmano strażników, policję, gwardię narodową i strażników. Transportery opancerzone otrzymały informację.

W pobliżu wsi Udobne ewakuowano 42 osoby z autobusów, zabrano 10 dzieci. Uczestnicy zamieszek uratowali 6 osób, które potrzebowały pomocy przy skuterze śnieżnym na autostradzie Izmail-Reni.

Odholowano ponad 500 pojazdów, w tym 14 autobusów i 12 pojazdów uprzywilejowanych. Udzielę dodatkowej pomocy 1624 osobom i zapewnię opiekę 93 dzieciom. Z objawami hipotermii przed lekarzami zmarło 6 osób.

Do godziny 07:00 do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło 71 zgłoszeń o wypadkach drogowych, w tym 9 z informacjami o ofiarach. Nie ma ofiar śmiertelnych ani hospitalizacji.

Problemy z pożarami

Wszystkie regionalne duże kotłownie, które niedawno zostały połączone w wyniku skoków napięcia, pracują i zaczęły dostarczać ciepło do domów . Otoczenie kotłowni od strony ul. Paustowskiego w Odessie, kiedy w nocy zawaliła się rura. Wiemy także o 111 drzewach, które wichura powaliła w mieście.

Zniszczenia i transport

Na początku w Odessie odnotowano 78 awarii sieci trakcyjnej moskiewskiego transportu elektrycznego. Stosowane są następujące trasy:

Na wszystkich pozostałych trasach transport elektryczny nie uległ jeszcze załamaniu z powodu znacznych uszkodzeń bariery stykowej. Na trasie tramwaju nr 20 kursuje autobus.

Przed likwidacją spuścizny zdobyto 15 jednostek sprzętu specjalnego i brygad ratowniczych przedsiębiorstwa Odessa Electric Trans.

Obwód kijowski

Jest wczesny poniedziałek, Kijów jest pogrążony w ciemnościach. Stunned II – pomarańczowy zachwyt niepewności. Występują obfite opady śniegu i silny wiatr dochodzący do 22 m/s. Na drogach wystąpią burze śnieżne, zawieje śnieżne i lód.

Zokremie, niedaleko stolicy Kijowa, wiatr uszkodził największą chorągiew Ukrainy. Jednakże ci, którzy opuścili go wcześniej ze względu na obawy pogodowe, silne podmuchy wiatru uszkodziły opuszczone płótno.

Zostanie teraz zdemontowany z masztu i zastąpiony nowym.

O godzinie 7:30 niesprzyjające warunki atmosferyczne nie spowodowały sytuacji awaryjnych, sytuacja jest pod kontrolą. System bezpieczeństwa życia pracuje w normalnym trybie.

Według CMVA na liniach gazowych nie doszło do żadnych wypadków, transport pasażerski odbywa się według normalnego rozkładu jazdy i przygotowywane są punkty grzewcze.

< p>Szkoły działają w trybie mieszanym – offline i online. Jeśli poślesz dziecko do szkoły, mówią ojcowie.

Organizacja transportu Rukh. Ważne jest wyeliminowanie odziedziczonej niegodziwości. W tym celu:

Nie trzeba pytać po wodę bez konieczności czekania na ulicach miasta, w Uzbekistanie nie należy parkować samochodów na chodnikach ani korzystać ze specjalnego sprzętu.

Wjazd do Kijowa dla dużych pojazdów jest zamknięty od godz. 7:30 do godz. pogoda się poprawia (mniej więcej do 10:00).

Ponadto w rejonie Kijowa, w wyniku obfitych opadów śniegu w nocy, spadło od 26 do 27 liści, a o godzinie 09:00 wiatr wzmógł się do 25 m/s, zniszczone zostały 44 linie napowietrzne i 1033 podstacje transformatorowe.

< p>Inżynierowie energetyki pracują nad tym, żeby szybko włączyć światło.

Obwód mikołajowski

W regionie rzeka jest zablokowana na 10 odcinkach dróg, linie są oddalone od siebie o 2 metry. Przed likwidacją dziedzictwa plagi jednostki DSNS zostały uszkodzone 49 razy, odholowano 75 samochodów.

W okresie opadów śniegu ewakuowano 99 pojazdów, w tym 6 samochodów szwedzkich, ewakuowano 290 osób, w tym 35 dzieci.

W korkach stoi 10 pojazdów i 18 osób (w tym osoby dorosłe). Nie ma zagrożeń dla życia ludzi. Praca Ryativny jest niepokojąca.

Tak więc na M-13 znajduje się pojazd DSNS z 2 pojazdami opancerzonymi i 4 cywilnymi. Dostawa paliwa jest. Na autostradzie R-75 jeżdżą 2 samochody i 3 osoby.

Również na R-75 jest 7 sztuk sprzętu i 9 osób w korku. Do godziny 09:00 planowane jest rozmieszczenie 5 sztuk sprzętu i 6 osób.

W obwodzie mikołajowskim zniszczono 266 osiedli i 29 obrębów prywatnych. Wycięto i uprzątnięto 12 drzew z części przejezdnej. Jest wielu rannych i zabitych.

Obwód czerkaski

W pobliżu obwodu czerkaskiego w pobliżu miasta Kamionka znajdują się ruiny. Policja zorganizowała ruch transportu w odwrotnym kierunku, po drogach porusza się około 40 samochodów prywatnych. Rytualiści podpalili stacje grzewcze.

Tsilodobovo pracuje w kwaterze operacyjnej. W całym regionie uruchomiono 202 „Punkty nietykalności”. Na drogach o znaczeniu krajowym, terytorialnym i gminnym eksploatowanych jest ponad 130 jednostek sprzętu specjalnego. Drogi są już odśnieżane, wystąpiły znaczne korki.

W regionie znajdują się 44 osady, z czego 16 ma charakter prywatny.

Zaleca się, aby szkoły przestawiły się na kształcenie na odległość na dzień lub dwa. Wszystkie usługi profilowe będą nadal działać w trybie silnym.

Region kirowogradzki

W pobliżu obwodu kirowogradzkiego, w pobliżu wsi Velika Viska, korek został usunięty, na uzbeckiej drodze zaparkowanych jest 30 prywatnych samochodów. Odholowano 164 pojazdy, udzielono pomocy 293 osobom.

W wyniku katastrofy 184 miejscowości w regionie pozbawione są prądu.

Zablokowano zawalenie się wszystkich istniejących obiektów komunikacyjnych na odcinku autostrady M-13 Kropywnicki-Płatonow. Orientovno – do godz. 14.00. Prosi się Vodіyeva, aby nie czekał bez potrzeby.

obwód chmielnicki

W związku z utratą świadomości pogodowej w obwodzie chmielnickim doszło do awarii linii elektrycznych. W sumie zniszczono 45 osad (obwód chmielnicki – 29, kamieniecki – powiat podolski – 16). Bez prądu 3872 pracowników dorywczych i 118 osób towarzyszących niepracujących dorywczo zostało pozbawionych prądu.

W celu usunięcia lodu na ulicach i drogach władze miejskie okolicznych gmin otrzymały 17 jednostek specjalnego sprzętu. Wszystkie służby ratunkowe działają.

Obwód czernihowski

Mieszkańcy 60 osiedli w obwodzie czernihowskim przez 6 lat byli pozbawieni prądu. Abonentów jest ponad 23 tysiące.

Na podstawie decyzji TEB i NS w regionach rekomenduje się przeprowadzenie procesu uświadamiającego z wykorzystaniem zdalnej formy edukacji aby uczniowie nauczyli się, jak żyć pomiędzy dostępem dla pieszych, że nie można zwolnić autobusów szkolnych w złych czasach.

W obszarach Tsilodobovo wszystkie służby działają na potrzeby wezwań alarmowych, aby wyeliminować trudne warunki pogodowe .

obwód charkowski

W obwodzie charkowskim, wskutek degeneracji umysłów pogodowych, służby drogowe funkcjonują pod silniejszym reżimem. Komplikowanie Rukh na drogach obcej kultury o znaczeniu suwerennym i lokalnym nie ma znaczenia. Prace przy budowie dróg w związku z kryzysem przeciwlodowcowym idą pełną parą.

Apelujemy do mieszkańców regionu, aby unikali prowadzenia pojazdów i zachowywali jak największą ostrożność na drogach, jeśli nie jest to naprawdę konieczne.

p>

W wyniku problemu w regionie codziennie brakuje prądu dla około 2800 gospodarstw domowych w 10 miejscowościach powiatów Czugujewskiego, Kupyańskiego i Izyumskiego.

Ponadto złożone są wnioski o problemy z dostawą energii elektrycznej na obszarze x mieszkańcy gmin Barvinkivska i Borivska, rejonu Izyum, Bliznyukska, gminy obwodu łozowskiego oraz mieszkańcy gmin Kupyansky i Chuguivsky.

Obwód połtawski

W obwodzie połtawskim również spadł śnieg. W wyniku pogorszenia pogody na terenie regionu ucierpiało 437 miejscowości i ponad 18 tys. abonentów.

Trasy samochodowe w regionie w tej samej miejscowości. Pracę otrzymało 158 sztuk sprzętu i 211 pracowników.

Transport pasażerski odbywa się normalnie.

Obwód lwowski

W obwodzie lwowskim prognozowana jest prędkość wiatru do 20 m/s. Rabarbar nie jest bezpieczny – zhovty. Uszkodzenie może wynikać z uszkodzenia układu elektrycznego.

W OVA wzywają do uszkodzenia prądu elektrycznego, nie należy zbliżać się do nich na odległość co najmniej 8 metrów, gdyż w przeciwnym razie grozi im śmiertelny cios od wybuchu.

Można również przypomnieć mieszkańcom regionu, że w wyniku katastrofy powalone zostały drzewa lub wierzchołki lub zostały ranne, należy zadzwonić na służby ratunkowe: 101, 103 lub 112.

Obwód doniecki

W rezultacie w obwodzie donieckim w wyniku katastrofy w szkole zerwano dach w Myrnogradzie.

Zdjęcie: w obwodzie donieckim z powodu złej pogody zniszczona została szkoła (t.me/IhorMoroz_donoda)

Podobnie w Kramatorsku z powodu złej pogody zniszczeniu uległo kilka obszarów miasta.

Brak światła spowodował także uszkodzenia wielu kotłowni i przepompowni.

Zespoły ratownicze REM i wszystkich innych służb pracują nad usunięciem szkód spowodowanych przez silny wiatr.

Sytuacja jest w obecnej sytuacji okupowane terytoria

obwodów donieckiego i ługańskiego

W wyniku katastrofy okupowane terytorium obwodu donieckiego straciło ponad milion abonentów. Te same dane podano wczoraj na okupowanym Krymie.

Według Ministerstwa Energii i Energii DRL zniszczeniu uległo 40 podstacji wysokiego napięcia, 19 linii wysokiego napięcia, a prąd utraciło 525 tysięcy abonentów dziennie.

O tej godzinie 23 874 abonentów straciło prąd na okupowanym terytorium obwodu ługańskiego – podaje tzw. „MNS LPR”.

Przestępczość

Na okupowanym Krymie, w wyniku silnej burzy bez światła, więcej życie straciło ponad pięć milionów ludzi. Połowa dróg we wsi jest zablokowana.

Zalane są wały, powalono setki drzew, z miasta wylewa się woda, stale odnotowuje się wypadki na liniach energetycznych i gazociągach. Przy wjeździe do Eupatorii morze wypłynęło z brzegów, ludzie ewakuowali się z tego miejsca.

Jest również jasne, że jedna osoba zginęła, a 4 zostały ranne. Tej nocy na Krymie huragan osiągnął prędkość 144 km/rok.

Dodatkowo na wybrzeżu znajdują się plaże, domki, pomosty, a także cała linia obrony wybrzeża. Okopy zostały zalane na skutek gniewu inżynierów i wściekłego stanowiska okupantów.

Przypuszczamy, że dzisiejsza pogoda na Ukrainie również będzie gorsza. W dolnych regionach wystąpią opady śniegu, mokrego śniegu, silnego wiatru i lodu.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version