Site icon GEO Polityka

Rosja i Iran zadały pytanie dotyczące dostaw rakiet balistycznych: czym jest rozpoznanie?

Rosja donosi o poważnych wysiłkach mających na celu uzyskanie dostaw rakiet balistycznych z Iranu. Jednak jak dotąd nie przyniosły one skutku.

Przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Andrij Czerniak powiedział RBC-Ukraina o tej komentarzu.

Jego słowami nawet od przeszłości Rosja nie porzuciła prób odmówienia Iranowi produkcji rakiet-matek.

„Uważajcie, mówimy o rakietach balistycznych Fateh-110 i Zolfagar. Siła agresora aktywnie działa w tym kierunku, donoszą o poważnych wysiłkach dyplomatycznych, które jednak nie wróżą sukcesu ”- powiedział Czerniak.

Według szacunków ukraińskiego wywiadu, w tej chwili nie ma stałych dostaw rakiet z Iranu do Rosji.

„Według naszych danych między Moskwą a Teheranem nie ma podobnych rozwiązań” – dodał przedstawiciel. sterowanie.< /p> Czy Iran jest gotowy przekazać Rosji balistykę?

W ubiegłym roku nasiliły się spekulacje na temat możliwego przekazania Rosji irańskich rakiet balistycznych. Zokrema, rzecznik Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego John Kirby, stwierdził, że Teheran dostarcza już drony uderzeniowe, bomby dla samolotów opancerzonych i pociski artyleryjskie, a także rozważa opcje balistyki krótkiego zasięgu Ababil i Fateh-11 0.

Mówiąc yogo, podekscytowanie Waszyngtonu wzmogli ci, którzy wcześniej pokazali swoje przeszkolenie wojskowe ministrowi obrony Rosji Siergiejowi Szojgu. Oficjalna strona rosyjska nie komentuje dostaw balistyki.

Przeczytaj więcej w materiale „Ababil i Fateh-110. Jak balistyka Iran może przekazać Federacji Rosyjskiej i stanowić zagrożenie dla Ukrainy. ”

Wydaje się prawdopodobne, że analitycy American Institute of Warfare (ISW) uważają, że Iran i Rosja mogą dojść do porozumienia w sprawie rakiet, które pozostaną 18 czerwca 2023 r., po upływie terminu umowa handlowa ONZ w sprawie irańskiego eksportu technologii rakietowych.

Przed artykułem RBC-Ukraine zatytułowanym „Jak Rosja próbuje powstrzymać Iran przed przesyłaniem rakiet balistycznych i jak ukraińskie PPO może je zestrzelić” skłonił ekspertów do zastanowienia się nad tym, jak Teheran będzie skłonny dostarczać dostawy do Rosji.

Ter Nowe i ważne informacje na temat wojny Przeczytaj Rosja kontra Ukraina na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version