Site icon GEO Polityka

Rosjanie sprowadzili z okupowanych regionów Ukrainy zboże o wartości 1 miliarda dolarów – Szmigal

Rosjanie sprowadzili z okupowanych regionów Ukrainy zboże o wartości co najmniej 1 miliarda dolarów iv.

Poinformował o tym premier Ukrainy Denis Szmigal, informując RBC-Ukraine o przesłaniu wiadomości do służb prasowych Gabinetu Ministrów.

“Okupanci przygotowywali środki techniczne do codziennej kradzieży i transportu 12 tysięcy ton zboża z zakopanych terytoriów. Często mówiono im, że bohaterska akcja Ukraińców była już o krok od wjazdu. Walczą ze zrabowanym towarem – milionami ton zboża o wartości prawie 1 miliarda dolarów.” , – stwierdził Szmigal.

Według jego słów, niezależnie od tego, Ukraina będzie w przyszłości jednym z gwarantów światowego bezpieczeństwa żywnościowego.

Według szefa zamówienia prognozowane zbiory na Ukrainie wyniosą docelowo 79 mln ton, czyli o 10% więcej niż odpady.

Zaznacza się także, że w ramach prezydenckiej inicjatywy „Zboże z Ukrainy” do Etiopii, Somalii i Kenii wysłano już 170 tys. ton żywności. Kolejne 25 tysięcy ton produktów spożywczych jest przygotowywanych do wysyłki do Nigerii.

Federacja Rosyjska kradnie ukraińskie zboże

Rosyjskie armie są powiązane z okupantami biznesu, kradnąc produkty rolne na terenie czasochłonny koszt odbudowy Ukrainy.

W zeszłym roku Federacja Rosyjska wyeksportowała dziesiątki statków ze zbożem z okupowanych regionów Ukrainy, a wpływy ze sprzedaży zboża przeznaczyła na finansowanie swojego wojna.

Jak niedawno stwierdził Ambasador Ukrainy w Tureczczynie Wasyl Bodnar, Rossi I już ukradł. Obecnie w obwodzie chersońskim i zaporoskim zakopano 500 tysięcy ton zboża. Do realizacji importu zagarbnicy wykorzystają nawet kilkanaście statków własnych i syryjskich.

Dodaje się także, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy w toku śledztwa zidentyfikowała dwóch „ministrów” na okupowanych Krym, którzy pomagają ukraść Ukrainę Jakie jest dziś ziarno z okupowanego terytorium naszej ziemi?

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

p>

Exit mobile version