Site icon GEO Polityka

Na Ukrainie jest jeszcze jeden problem w związku z blokadą granicy z Polską: Ministerstwo Polityki Agrarnej wypowiadało się na temat ważnych dostaw

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazała TG „Advokat Prava” – podaje URA-Inform ”  

Wiceminister Polityki Agrarnej Ukrainy Markiyan Dmitrasevich zauważył, że w związku z tym, że Polska blokuje granicę z Ukrainą i nie pozwala na przejazd ciężarówkom, powoduje to szereg problemów.

p>

Według niego rolnicy ponoszą straty. Jednak, jak zauważył Dmitrasevich, problem ten można rozwiązać. Rolnikom zaleca się transport produktów rolnych koleją lub drogą morską.

Jednocześnie urzędnik podkreślił, że blokowanie ruchu ciężarówek przez granicę między Ukrainą a Polską zmniejsza poziom eksportu żywności.

A w związku z trwającą blokadą granic przez polskich przewoźników na Ukrainie zaczęły się już problemy z dostawami paliwa.

&171 ;Udaje nam się zrównoważyć sytuację. Widzimy jednak problemy z tak ważnymi dostawami jak np. paliwo dla Ukrainy. To też trzeba wziąć pod uwagę” – wyjaśnił wiceszef Ministerstwa Polityki Agrarnej.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, że napięcie na granicy z Polską rośnie: kto jest gotowy przyłączyć się do protestu i kiedy.

Źródło informacji
Exit mobile version