Site icon GEO Polityka

Litwa widzi 2 mln euro na inicjatywę Zboże z Ukrainy

Litwa widzi kolejne 2 miliony euro na globalną inicjatywę humanitarną prezydenta Wołodymyra Ze Lenskiego Graina z Ukraina.

Poinformowała o tym premier Litwy Ingrida Simonyte, RBC-Ukraine relacjonuje w swoim przesłaniu na Twitterze.

„Na przestrzeni wieków Rosja zmieniła swoją nazwę, ale nie swój charakter i metody. Sto lat po Wielkim Głodzie Rosja ponownie zaczęła konsumować żywność jako odpad, tym razem poprzez niszczenie portów cywilnych Ukrainy, upraw zbóż i blokadę Morza Czarnego” – powiedziała.

Szimonit powiedział, że jedynym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i pokoju w Europie jest pomoc Ukrainie w wygraniu tej wojny i wcześniejsza pomoc Rosji.

„Na II szczycie „Zboże z Ukrainy” ogłosiłem, że Litwa przekaże kolejne 2 miliony euro na globalną inicjatywę humanitarną prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, aby pomóc złagodzić zagrożenie niedoborami żywności wynikającymi z agresywnej wojny Rosji” prezydent powiedział „er Litwy”.

Zboże z Ukrainy

Podczas opadania liści w 2022 r. Zełenski głosował za inicjatywą „Zboże z Ukrainy”. W tych ramach ukraińskie dostawy żywności docierają do krańców Afryki i Azji, których mieszkańcy cierpią głód.

Ostatecznie Rosja ogłosiła wyjście z „ziemi zbożowej” poprzez „nową stratę” umysłów.” Kreml rozpoczął także ostrzeliwanie ukraińskich portów i infrastruktury zbożowej na współczesnej Ukrainie. Następnie ruch statków stał się jeszcze bardziej niebezpieczny.

Ukraina ogłosiła otwarcie wrażliwych czasowo korytarzy dla statków handlowych na Morzu Czarnym. Marynarka ukraińska wyraziła opinię, że po stronie Federacji Rosyjskiej nadal istnieje zagrożenie. Trasy naprzód są przeznaczone dla wyjścia statków cywilnych, które od początku zakrojonej na szeroką skalę inwazji na Rosję znajdują się w ukraińskich portach Czarnomorsk, Odessa i Piwdenny.

Terminovy ​​​​i ważne informacje o wojnie Przeczytaj to przeciwko Ukrainie na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version