Site icon GEO Polityka

Ukraina może zostać „wciągnięta” w negocjacje pokojowe z Federacją Rosyjską – wydało ważne oświadczenie litewskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została zgłoszona przez Bloomberg, podaje URA-Inform.

Podkreślił, że brak systemów rakietowych i amunicji w arsenale Kijowa, a także wielomiesięczne procesy decyzyjne w Unii Europejskiej mogą sprawić, że Ukraina będzie zmuszona zwrócić się do do negocjacji w poszukiwaniu pokoju.

Gabrieliusz zauważył, że dla narodu ukraińskiego, przyzwyczajonego do aktywnej obrony swojej niepodległości, podjęcie negocjacji z terrorystami byłoby ostatecznością. Sytuacja może jednak zmusić kraj do podjęcia takiego kroku w warunkach, w których nawet szerokie wsparcie ze strony sojuszników nie gwarantuje dostaw niezbędnego sprzętu wojskowego.

W świetle spowolnienia kontrofensywy a wojna zbliża się już trzeci rok, dotychczasowe szerokie wsparcie Ukrainy okazuje się niewystarczające.

Minister Landsbergis wyraził obawę, że kraje takie jak Korea Północna mogą udzielić Rosji większej pomocy niż Unia Europejska.

Wiadomo, że negocjacje między Ukrainą a Rosją odbyły się już na początku inwazji na pełną skalę, ale w tej chwili są wstrzymane. Prezydent Zełenski i inni przedstawiciele ukraińskiego rządu podkreślili, że powrót do procesu negocjacyjnego możliwy jest jedynie pod warunkiem całkowitego wycofania wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy.

Przypomnijmy, że Zełenski jest gotowy zgodzić się na propozycję Trumpa warunki w sprawie Ukrainy: przywódca narodowy ostrzegł, że jest 1 niuans.

Źródło informacji

Exit mobile version