Site icon GEO Polityka

Część Ukrainy pokryje obfite opady śniegu, a Churtovina: prognoza pogody na weekend

W ten weekend część Ukrainy pokryta jest obfitymi opadami śniegu, burzami i porywistymi wiatrami.

RBC-Ukraina podaje to na podstawie prognozy przesłanej do Ukraińskiego Centrum Hydrometeorologicznego na Facebooku.

Sobota

Jutro w niektórych częściach będą ofiary śmiertelne, a w w niektórych miejscach będzie padać deszcz. W tym przypadku znajdziesz się na wietrze o prędkości 15-20 m/s.

W nocy na Podkarpaciu, w ciągu dnia na zachodnich obwodach, w sąsiednich i dniepropetrowskich przewidywany jest słaby deszcz ze śniegiem, miejscami z mokrym śniegiem. Na całym terytorium opadów nie ma.

Temperatura w ciągu dnia będzie wynosić od -3 do +2 stopni, w ciągu dnia w centrum i podobnych obszarach +1 +6, w ciągu dnia w nocy +1 +6, a w dzień +4 + 9°, na Krymie do +13.

Tydzień i poniedziałek

W dniach 26 i 27 opadają liście na Ukrainie, przewidywane są różne warunki pogodowe. W podobnych regionach, dniepropietrowskim, zaporoskim i chersońskim, wystąpią znaczne różnice. W tym przypadku w obwodach Kirowogradu, Połtawy i Sum przewiduje się obfite, mokre opady śniegu, deszczu i lodu.

W obwodach Odessy, Mikołajowa, Czerkasów, ​​Kijowa i Czernihowa wystąpią obfite opady śniegu, w Churtovinach. Synoptycy mówią o porywach wiatru do 15-22 m/s, ale miejscami, poza rejonami wylotowymi i podobnymi, osiągnie on prędkość 25 m/s, a w obwodach odeskim i mikołajowskim 28-30 m/s. W zachodnich regionach miejscami wystąpią lekkie opady śniegu.

W dniu, w którym opadnie 27 liści na Ukrainie, opady osłabną.

Temperatura w tygodniu w nocy a w ciągu dnia 0 -5 stopni, na podobnych obszarach słoneczne podobne obszary w nocy +1 +6, a w ciągu dnia +8 +13 stopni. Na Krymie ociepli się do +16.

W poniedziałki w nocy jest -4 -9, a w ciągu dnia -2 -7. W dzień i podobnych obszarach temperatura w nocy i w dzień będzie wynosić od -4 do +2 stopni. Na drogach regionu leży lód.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version