Site icon GEO Polityka

Xi złożył Bidenowi ważną obietnicę: Belkowski opowiedział, co to było

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podał kanał Direct TV, podaje URA-Inform.

< p>Kluczowe stwierdzenie Biełkowskiego podczas rozmowy z Peterem Zalmaevem można podsumować w następujący sposób:

„Xi Jinping dał jasno do zrozumienia, że ​​potrzebuje zasobów, a Ameryka nie powinna sprzeciwiać się totalitarnemu modelowi Chin. Zamiast tego powinno pomóc je wzmocnić, tak aby Chiny nie stanowiły zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej.

Publikator z Rosji wyraził swoje przemyślenia na temat celów Xi Jinpinga w kontekście poprawa stosunków ze Stanami Zjednoczonymi:

„Totalitaryzm w Chinach nasila się i „dokręca się śruby”. Ruch ten jest całkiem logiczny, gdyż kontrola nad krajem jest możliwa tylko przy utrzymaniu dotychczasowego kursu. Wszelkie próby „odkręcenia śrub”, na wzór pierestrojki w ZSRR za czasów Gorbaczowa, mogą doprowadzić do utraty władzy przez Komunistyczną Partię Chin. Głównym zadaniem jest utrzymanie władzy KPCh i osobiście Xi Jinpinga, wszystko inne jest drugorzędne, ponieważ reżim w Chinach staje się coraz bardziej spersonalizowany.

Następnie strateg polityczny zasugerował propozycje, które szef Chińskiej Republiki Ludowej mógłby zaproponować Joe Bidenowi podczas ich historycznego spotkania:

„Xi Jinping wizyta w San Francisco, gdzie odbyło się spotkanie z Bidenem, być może nie przyniosła przełomowych rezultatów na poziomie praktycznym, ale przynajmniej pokazała, że ​​Chiny nie dążą do obalenia Ameryki z jej „tronu”. Taka była retoryka Xi Jinpinga zarówno przed wizytą, jak i w jej trakcie, w tym podczas jego przemówienia podczas zamkniętej kolacji z amerykańskimi biznesmenami.

Przypomnijmy, że Zełenski jest gotowy zgodzić się na warunki Trumpa w sprawie Ukrainy: narodowy przywódca ostrzegł, że jest 1 niuans.

Źródło informacji

Exit mobile version