Site icon GEO Polityka

Estonia ogłosiła gotowość zamknięcia kordonu z Federacją Rosyjską, ale na razie nie ma powodów do zmartwień

Rząd Estonii nie przedstawia na razie żadnych argumentów za zamknięciem kordonu z Rosją, w przeciwnym razie jest gotowy na takie wizyty w różnych momentach.

RBC-Ukraina informuje o tym w poście na Err.

W czwartek 23 listopada na konferencji prasowej członkowie Estońskiego Gabinetu Ministrów omówił sytuację w punkcie wyjścia i oraz niedawną próbę nielegalnej penetracji migrantów na przejściu granicznym w pobliżu Narwi po stronie Federacji Rosyjskiej.

Jak stwierdziła premier Kaja Kallas, ze strony Federacji Rosyjskiej doszło do ataku hybrydowego. Szef URIA był nagi, Jakszczo, odpierając Migrantów, zwrócił się do sytuacji, a następnie Ettonski Cordoni Zakriyut.”Sytuacja na granicy rosyjsko-estońskiej jest stabilna. W ciągu ostatniego roku policja zatrzymała na granicy 30 cudzoziemców z okolic Afryki, ponieważ nie ma małych barier wjazdu do Estonii. “Zabawny atak o niskiej intensywności, ” Callas powiedział.

Premier Estonii wyraziła szacunek, że w obecnej sytuacji Federacja Rosyjska nie wpuszcza osób przez swoją granicę bez niezbędnych dokumentów, ale tak nie jest.

“Ale taka aktywność Federacji Rosyjskiej nie dziwi – już przygotowaliśmy i przekazaliśmy, że będą przeciwko nam walczyć. Z najwyższym szacunkiem śledzimy sytuację w kordonie. I jesteśmy gotowi na przyjęcie większej liczby takich osób na granicy wzrostu gospodarczego. „Mamy już tego świadomość na wszystkich punktach granicznych, należy zrobić wszystko, aby w razie potrzeby je zamknąć” – podsumowała.

Według słów Ministra Spraw Wewnętrznych Estonii Lauro Leanemets, sytuacja jest taka, że ​​jestem na granicy, na zewnątrz jest monitorowana, a kraj jest gotowy do jej zamknięcia, ale „nie możemy sobie na nikogo pozwolić za nic”.

“Estonia nie jest na tyle słaba, żebyśmy nie mogli przyjąć na naszej granicy dziesiątek migrantów. Jeśli zamkniemy granicę od razu, będzie to podejście nieproporcjonalne. Wkrótce pokażemy wrogom naszą słabość, pokażemy naszą nieudolność, by nie waszymi partnerami, a w dodatku „możemy zaszczepić strach w naszym królestwie. Jaki jest jeden z celów Rosjan, kierując atakiem hybrydowym” – powiedział szef MSW regionu.

Jaki był wiatr

Wcześniej dzisiaj, 23. liścia, Eston I wezwałem rosyjską straż graniczną w związku z atakiem hybrydowym o pomoc dla migrantów.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Estonii, Leanemets potwierdził, że od zeszłego czwartku przez punkt kontrolny w Narwie około 30 migrantów, przede wszystkim z Somalii i Syrii, próbowało przedostać się do Estonii z Federacji Rosyjskiej. Gdy żaden z nich nie poprosił o drzwi, wszyscy się zawrócili.

Minister powiedział także, że Estonia przygotowuje się do zamknięcia przejść granicznych, ponieważ rośnie presja migracyjna ze strony Rosji.< /p>

Nagada Emo również Na początku tego miesiąca Estonia zainstalowała „zęby smoka” na moście łączącym miejscowości Narwa (Estonia) i Iwangorod (Rosja).

Warunki i ważne informacje o wojnie między Rosją a Ukrainą przeczytaj kanał i RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version