Site icon GEO Polityka

Atak ZSU w wielu kierunkach na lewą brzozę obwodu chersońskiego: mapy bitew ISW

Ukraińskie wojsko będzie w dalszym ciągu prowadzić operacje ofensywne na brzozach obwodu chersońskiego. Rosyjskie „kotwice wojskowe” potwierdzają, że ZSU atakuje w pobliżu Pomy, Piszczaniwki, Podstepnego, autostrady Antoniwskiej i mostu Saliznychny.

RBC-Ukraina nie informuje o tym w komunikatach do Instytutu Wiwczeni (ISW).

< p>

Sytuacja w obwodach charkowskim i ługańskim

Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie bezskutecznie zaatakowały w pobliżu Sinkiwki i Iwanówki (20 km od dzisiaj) d Kup'yanska), na wieczorne spotkanie I wyjście z Petropavlovki, a także bezpośrednio z Siverska.

Ukraiński obserwator wojskowy Kostyantyn Mashovets ocenił, że wojska rosyjskie na Kupianskim bezpośrednio zakończyły przegrupowanie sił i mogą natychmiast zwiększyć tempo działań ofensywnych na tym obszarze.

Wody rosyjskie potwierdziły, że 22 listopada wojska ukraińskie przeprowadziły ataki lądowe w pobliżu Kupianskiej i po południu pod Kreminną.

Bitwy w pobliżu obwodu donieckiego

Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że 22 listopada siły ukraińskie kontynuowały atak w przeddzień Bachmuta.

22 listopada wojska rosyjskie kontynuowały ataki naziemne w pobliżu Bachmuta, ale nie zniszczyły potwierdzonego terenu. Nya. Sztab Generalny ZSU poinformował, że wojska ukraińskie odbiły ataki rosyjskie pod Kliszczewką. ZSU poinformowało także, że wojska ukraińskie odbiły kontrataki Rosjan podczas ich zbliżania się od strony Gorłówki w rejonie Piwdennoje.

Rosyjskie wojsko przeprowadziło ostatnio 22 szturmy w drodze do Nowobachmutywki, po drugiej stronie Łastoczkina, w pobliżu Awdijiwki, Siewiernego i Pierwomajska.

Dowódca rzeczny Ukraińskiej Zgrupowanej Armii Tauryjskiej płk Oleksandr Sztupun stwierdził, że wojska rosyjskie znacznie zintensyfikowały działania szturmowe w pobliżu Awdijki, a wojska ukraińskie strzegły w tym rejonie. Następuje nasilenie rosyjskich strajków na pozostałą produkcję o 25-30 tys.

Sztupun zauważył, że na Awdijskoje wojska rosyjskie przeprowadziły zmechanizowany szturm przy użyciu blisko tuzina pojazdów opancerzonych, a siły ukraińskie odparły atak, tracąc dwa czołgi i transporter opancerzony.

Rosyjscy blogerzy utrzymywali, że siły rosyjskie nigdy nie odniosły mniejszych sukcesów w pobliżu Stiewoja i że osada jest pozbawiana spornej „szarej strefy”.

Uważa się, że lotnictwo rosyjskie zintensyfikowało także działania w pobliżu Awdijiwki, a rosyjskie „kotwice wojskowe” potwierdziły, że rosyjskie siły zbrojne wzmocniły artylerię i ataki powietrzne na pozycje ukraińskie na powierzchni i nawodnych flankach Awdijwki.

Rzecznik ukraińskiej zgrupowanej armii Tauryjskiej dodał, że warunki pogodowe nie zakłócają tempa działań wojennych na prostej Awdijewskiej, jednak zmiana liczby liści w tym rejonie zmniejsza widoczność Ukraińców przed atakami i rosyjską żądzą.

Ukraiński obserwator wojskowy Kostyantin Mashovets stwierdził, że rosyjskie dowództwo sprowadziło przed walkami na wprost Awdijewskiego jednostki 255. pułku strzelców zmotoryzowanych Federacji Rosyjskiej.

Rosyjski „korespondent wojskowy” podał, że 22 listopada siły ukraińskie rozpoczęły kontratak na obrzeżach Awdijki Bel Stepowy, nie podając wyniku.

22 opad liści Żołnierze rosyjscy przeszli ofensywę przy wjeździe i wyjeździe z Doniecka, ale nie osiągnęli żadnego potwierdzonego wysuszenia. Sztab Generalny ZSU poinformował, że siły ukraińskie pokonały 18 rosyjskich ataków w pobliżu Marinki i Nowomikhaylivki.

Jarosław Czepurny, rzecznik ukraińskiej brygady działającej bezpośrednio na Maryńskim, stwierdził, że w ostatnim okresie wojska rosyjskie szturmowały pozycje ukraińskie ponad 150 razy i wystrzeliły ponad 300 dronów szturmowych.

„Piwdennya all”

22 opad liści Wojska rosyjskie kontynuowały ataki naziemne w rejonie kordonu obwodów doniecko-zaporskich, ale nie uzyskały potwierdzenia sukcesu. Sztab Generalny ZSU poinformował, że wojska ukraińskie odpierały ataki rosyjskie w miarę zbliżania się do Staromajorskiego (w dniu dzisiejszym 9 km od Wielkiej Nowosiłki).

Wybitny rosyjski bloger potwierdził, że do Urozhain próbuje zbliżyć się także wojsko Federacji Rosyjskiej. 21 dnia opadnięcia liści rosyjski agregator wiadomości podał, że siły rosyjskie przeprowadziły kontratak bezpośrednio na Prijutny, Staromajorski i Urozhayny.

Sztab Generalny ZSU poinformował, że armia ukraińska będzie kontynuować ofensywę na wprost Melitopola. Rosyjscy blogerzy wojskowi twierdzili, że siły ukraińskie w dalszym ciągu atakują linię Robotine-Verbove.

22 listopada wojska rosyjskie kontynuowały nieudane ataki na wjazd do obwodu zaporoskiego. Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że wojsko rosyjskie przeprowadziło nieudane ataki w pobliżu Robotina i Kamianskiego.

Siły ukraińskie utrzymują pozycje w sąsiedniej (lewobrzeżnej) części obwodu chersońskiego i według doniesień zaatakowały 22 liście w tym obszarze.

Rosyjscy blogerzy potwierdzili, że wojska ukraińskie zajmowały pozycje i atakowały w pobliżu Pomy, Piszczaniwki, Pidstepnego, autostrady Antoniwskiej i mostu Zaliznichny. Maszowiec stwierdził, że na podejściu do Oleshoka również nie stwierdzono znaczącej aktywności.

Maszowiec dodał, że jednostki rosyjskiego 328 Pułku Powietrznodesantowego zaatakują Krinki od strony Korsunki i będą stopniowo posuwać się od Oleshek do Nowej Kachowki.

< p>22 Gdy opadły liście, rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że rosyjska armia straciła cztery ukraińskie siły wojskowo-morskie i trzy latające drony, które leciały na Krym.

W związku z Kremlem rosyjski bloger przyznał, że Ukraina obiera za cel bazę Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej w pobliżu Eupatorii.

Warunki oraz ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą przeczytane na kanale RBC-Ukraine w Telegramie.

Exit mobile version