Site icon GEO Polityka

ZSU prowadzi działania ofensywne niezależnie od śnieżnej pogody, – ISW

Ukraińskie wojsko w dalszym ciągu prowadzi operacje ofensywne na zgromadzeniu oraz na ziemi i na Ukrainie, nie przejmuje się deszczem i śniegiem.

Poinformowało o tym RBC-Ukraine za pośrednictwem komunikatów dla ISW.

W związku z tym rosyjski ostrzał prawego brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim uległa zauważalnej zmianie z powodu brudnej pogody.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił także 20-go o konieczności wzmocnienia ukraińskiego potencjału przed zimowym okresem wojny pod naciskiem Sekretarza Obrony USA Lloyda Austina opadania liści.

Eksperci ISW podają, że zarówno wojskowa Federacja Rosyjska, jak i ZSU mają trudności w kontrolowaniu dronów, w tym w kontrolowaniu ognia artyleryjskiego podczas złej pogody na całej linii frontu.

W ISW ​​w piosenkach, które zamrażają mroźną pogodę, Lepiej, żeby wszystko doprowadziło do większej aktywności bojowej, a niepokojąca deszczowa pogoda raczej nie przeszkodzi ukraińskim i rosyjskim próbom suszenia.

Kluczowe punkty ISW:

Wcześniej informowaliśmy, że ukraińscy żołnierze zaatakowali zakup wojsk rosyjskich z 810 Brygady Morskiej w obwodzie chersońskim. Dziesiątki okupantów zginęło, a setki innych zostało rannych.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version