Site icon GEO Polityka

Zełenski rozmawiał z nowo wybranym prezydentem Argentyny i poprosił go o wyjazd na Ukrainę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dzisiaj, 22 opadające liście, świętuje rozmaryn z nowo wybranym prezydent Argentyny Hav'yerom Jesteśmy coraz bliżej.

RBC-Ukraina donosi o tym w komunikatach do Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

Zełenski powitał kandydata na prezydenta ponownie startował w wyborach i podtrzymał swoje stanowisko zgodnie ze swoją niezmienną zasadą już w pierwszych dniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

“Jestem wdzięczny za tych, którzy nie próbowali balansować między dobrem a złem i od razu zadeklarowali wsparcie dla Ukrainy. Ukraińcy wszystko docenili. I my za to dziękujemy” – powiedział Zełenski.

Prezydent Ukrainy podziękował Argentynie za pomoc humanitarną dla naszego kraju.

Udział Argentyny w „formule na pokój”

Prezydentowie omawiali możliwy sojusz między obydwoma mocarstwami w celu zbadania rosyjskich zbrodni wojskowych na Ukrainie, przyciągnięcia agresora do punkt uznania, a także dowódca wojskowy.

Zełenski zwrócił się do Javiera Mileya, aby kontynuował udział Argentyny w realizacji „formuły na świat”, chroniąc jednocześnie swojego przedstawiciela przed ofensywą bezpieczeństwa narodowego i przywódców politycznych.

Głowa państwa oświadczyła, że ​​Ukraina przypięła się do dalszy rozwój drenażu zarówno z Argentyną, jak iz regionem Nowej Ameryki. Na wniosek Prezydenta Argentyny będzie on mógł przygotować spotkanie Ukraina-Ameryka Łacińska.

Wołodymyr Zełenski poprosił także Javiera Milleya o wizytę w naszym kraju.

Co wiadomo o nowym prezydencie Argentyny Argentyna

Ostatnio tliło się, że Argentyna wybrała radykalnego prawicowego libertarianina Javiera Milleya na swojego nowego prezydenta. Przysięga naprawić gospodarkę, która ucierpiała z powodu trzycyfrowej inflacji, zbliżającej się recesji i rosnącego ubóstwa.

Kim jest Havier Miley, jak o nim wiemy? Jego stanowisko i sposób, w jaki jest ono ustalane wojna rosyjsko-ukraińska – czytaj w materiałach RBC-Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version