Site icon GEO Polityka

Dla miłośników ekstrawaganckich wakacji: 10 najbardziej niesamowitych hoteli na świecie

Rozwiązania projektowe nowoczesnych, wyjątkowych hoteli nie przestają zadziwiać. Niestandardowe hotele koncepcyjne cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem wśród turystów i są tworzone specjalnie dla miłośników ekstrawaganckich wakacji.

Treść < i class="rbi rbi-angle-down">The Ice Hotel, SzwecjaSalar de Uyuni Hotel, BoliwiaIgloo Hotel Kakslauttanen, FinlandiaTree Hotel, SzwecjaHarry Potter Hotel, Wizard Chambers, UKBatcave, TajwanHotel w rurach kanalizacyjnych Das Park Hotel), AustriaHotel w kształcie beagle (Dog Bark Park Inn), USA Bubble hotel (Attrap 'Reves Montagnac), Francja Hotel z dźwigiem portowym (Havenkraan), Holandia Dla fanów ekstrawaganckich wakacji. Źródło: Instagram

Dziś właściciele obiektów hotelowych starają się wyróżnić na tle innych, przyciągnąć więcej klientów i zrobić wszystko, aby architektura wyglądała jak dzieło sztuki. WomanEL opowiada o 10 najwspanialszych hotelach na świecie, w których nawet kilka dni spędzonych stanie się niezapomnianą przygodą życia.

Woda ryżowa na zdrowie włosy: prawda o popularnym trendzie z TikTokaWzruszający film o Mariupolu odniósł główne zwycięstwo na gali Emmy

Hotel lodowy, Szwecja

Zimowa bajka ożywa dla gości hotelu, położonego dwieście kilometrów na północ od koła podbiegunowego. Wszystko tutaj jest zrobione ze śniegu i lodu i dosłownie oddycha zimą.

Nie tylko ściany, ale i same łóżka były lodowato zimne, pokryte skórami reniferów. Lodowe schody, bar lodowy, lodowe rzeźby w kształcie ptaków i zwierząt – dosłownie zapierają dech w piersiach. Przy dowolnej temperaturze na zewnątrz średnia temperatura w pokojach wynosi 7°C.

Dla fanów ekstrawaganckich wakacji

Każdej wiosny lód topnieje, więc pokoje nie są takie same co roku. Zawsze są inne ściany, dekoracje i meble. Goście hotelu otrzymują bieliznę termiczną, czapki i śpiwory.

Goście hotelowi spędzają noc w lodowatym łóżku pokrytym futrem renifera. A rano gościom tradycyjnie podaje się śniadanie z gorącym sokiem z borówek.

Hotel Salt (Salar de Uyuni), Boliwia

„Pałac Soli” to niezwykle piękny hotel zbudowany z bloków solnych na terenie największego na świecie słonego bagna Salavar de Juuni. Jest to suche słone jezioro położone na wysokości około 3,6 tys. m n.p.m.

W czasie opadów słone bagna pokrywają się cienką warstwą wody, która przesuwa się po powierzchni jeziora, obracając je w ogromne naturalne lustro. To właśnie przyciąga rzesze turystów na południe od pustyni Altiplano.

Dla fanów ekstrawaganckiego relaksu

Lokalni mieszkańcy wykazali się wyobraźnią i stworzyli hotel z soli. Nie tylko sam hotel, ale także większość mebli wykonana jest z soli. Swoją drogą, jak mówi obsługa hotelu, nie wszyscy goście wierzą im na słowo i próbują „zasmakować” wnętrz.

Hotel- igloo Kakslauttanen, Finlandia

Hotel Kakslauttanen składa się z 20 domów ze szkła termicznego, zaprojektowanych w stylu tradycyjnego budownictwa północnego . Będziesz musiał mieszkać prawie pod ziemią, ale jest możliwość oglądania zorzy polarnej w całej okazałości zza przezroczystego sufitu.

Dla miłośników ekstrawaganckiego relaksu

Każdy pokój wyposażony jest w podwójne łóżko i łazienkę. Temperatura jest tu komfortowa, a atmosfera po prostu niesamowita.

Hotele przy drzewach, Szwecja

Ten wyjątkowy hotel artystyczny położony jest w Harads (Szwecja). Pokoje mają surrealistyczne konstrukcje ze szkła i metalu.

harmonijnie łączą najnowocześniejszą architekturę i design ze znanym wyposażeniem domu. Wszystkie pokoje mają widok na piękną okolicę i las.

W głębi lasu znajdziesz duży hotel w kształcie sześcianu o wymiarach 4x4x4 metry. Jest pokryty lustrami, odbija otaczający las i staje się prawie niewidoczny.

Dla fanów ekstrawaganckiej rekreacji

Z takim „przebraniem” wiążą się pewne problemy: pod pewnym kątem ukryta w nim kostka gałęzie drzew stają się prawie niewidoczne dla ptaków. Ryzykują, że zderzą się z nim z całej siły. Znaleziono jednak rozwiązanie i ściany hotelu pokryto folią na podczerwień, niewidoczną dla ludzi, ale wystarczająco zauważalną dla ptaków.

Czołowi szwedzcy architekci zaprezentowali społeczeństwu szereg wyjątkowych mini-hoteli. Oprócz ciekawego wyglądu oferują kompleksową obsługę hotelową.

Do dyspozycji gości są pokoje – łóżko i umywalka z toaletą. W oddzielnym budynku można skorzystać z prysznica, jacuzzi lub sauny.

Hotel Harry Potter, (Wizard Chambers), Wielka Brytania

Nowo otwarty hotel Harry Potter w Londynie umożliwi miłośnikom legendarnej książki zakwaterowanie w pokojach identycznych z tymi w Szkole Czarodziejstwa Hogwart. Starożytny budynek z XIX wieku zachwyci gości autentycznymi kolumnami i starożytnymi księgami zaklęć.

Dla fanów ekstrawaganckich wakacji

W pokojach tematycznych znajdują się łóżka z baldachimem, zabytkowe butelki z miksturami, ogromne kociołki i skrzynie. Hotel obiecuje swoim klientom także magiczne niespodzianki. Każdy pokój przeznaczony jest dla dwóch gości.

Jaskinia Batmana, Tajwan

Nazwa tego hotelu mówi więcej niż jakikolwiek opis. Ci, którzy marzyli o znalezieniu się w komnatach szlachetnego mrocznego rycerza, w końcu będą mogli zrealizować swoje fantazje.

< p>To jest cud zlokalizowany w tajwańskim hotelu The Eden. Jednym z pomieszczeń jest Jaskinia Batmana, całkowicie urządzona w stylu Batmana. Wnętrze zawiera wiele cytatów z komiksu, aż po Batmobil.

Hotel w rurach kanalizacyjnych (Das Park Hotel), Austria

Goście zakwaterowani są w pokojach zbudowanych z przerobionych betonowych rur kanalizacyjnych. Powierzchnia koncepcyjnych pokoi hotelowych nie przekracza dwóch metrów kwadratowych, w których zmieści się wygodne dwuosobowe łóżko, stolik nocny i lampka nocna. Oferuje przechowalnię bagażu, oświetlenie i śniadanie oraz łazienki publiczne.

Dla fanów ekstrawaganckich wakacji

Das Park Hotel to projekt non-profit, którego celem jest poszerzanie idei gościnności. Obowiązuje tutaj zasada „płać, jak chcesz”.

Hotel w kształcie beagle'a (Dog Bark Park Inn), USA

< p>Wielbiciele psów rasy Beagle po prostu muszą odwiedzić ten niesamowity hotel w USA, bo to jest ich miejsce mocy. Miejscowi czule nazywają tego dużego psa „Słodkim Willie”, a pokoje są pełne przedmiotów i akcesoriów z motywami psów.

Hotel położony jest w Cottonwood w stanie Idaho. Wszystko zaczęło się od hobby małżeństwa, które lubowało rzeźbić drewniane figurki zwierząt, głównie psów.

< img src="/wp -content/uploads/2023/11/35279f09071f13e43ca36c718046c93b.jpg" />

W rezultacie powstał pomysł stworzenia ogromnego drewnianego hotelu w kształcie psa, wysokiego na około dziesięć metrów.< /p>

Hotel Bubble (Attrap'Reves Montagnac), Francja

Noc w lesie pod rozgwieżdżonym niebem może być nie tylko romantyczne. W końcu niesamowitemu pięknu towarzyszy mnóstwo niuansów, które nie mają nic wspólnego z komfortem – wilgoć, chłód i owady.

Oryginalny hotel o nazwie Dreamcatcher był w stanie rozwiązać wszystkie problemy. Goście żyją w bańkach, które chronią ich przed komarami i wilgocią, a w ciągu dnia – także przed promieniowaniem ultrafioletowym. Atmosfera jest bardzo romantyczna.

Wykonane są z przezroczystego, elastycznego materiału (kształt utrzymuje się dzięki ciągłemu pompowaniu świeżego powietrza). Po zakończeniu sezonu turystycznego są zachwyceni.

Hotel w dźwigu portowym (Havenkraan), Holandia

Havenkraan, co w tłumaczeniu oznacza „dźwig portowy”, może oferujemy tylko jeden pokój dwuosobowy, mieszczący się w kabinie operatora dźwigu. Pomimo tego, że sprzęt jest przestarzały, pomieszczenie jest bardzo przytulne, wygodne i jasne.

Goście mają możliwość dowolnego obracania pokoju we wszystkich kierunkach, zmieniając w ten sposób kąt widzenia. Czas spędzony w tak wyjątkowym hotelu niewątpliwie zostanie zapamiętany na całe życie.

Tutaj dowiesz się o najlepszych kierunkach dla podróżujących kobiet.

Źródło informacji

Exit mobile version