Site icon GEO Polityka

Sytuacja na froncie dzisiejszego opadania 21 liści

Ukraińskie siły obronne będą kontynuować ofensywę w Melitopolu i Bachmuckim bezpośrednio. Odpowiadają za odzyskiwanie wydatków wojskowych na siłę roboczą i technologię, ujawniając wrogów na całej linii frontu.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikatach do Sztabu Generalnego ZSU.

Rosyjski news strіli

Rozciąganie, aby osiągnąć 33 zatknennya bojowy. Vorog poprowadził 4 rakiety i 37 nalotów, oddając 19 ataków z wielu systemów rakietowych na pozycje naszych obszarów wojskowych i zaludnionych.

Również w nocy 21 liścia okupanci przypuścili ostateczny atak na Ukrainę, lądując 4 rakietami przeciwlotniczymi S-300, atakując rakietę Iskander-K i 10 szturmowymi UAV typu „Shahed-136/131” . Ich siły i metody obrony przeciwlotniczej zostały osłabione.

Ponadto wróg zaatakował infrastrukturę portową miasta Odessa i obwodu biłgorodsko-dnistrowskiego obwodu odeskiego rakietami Ch-31P. Niestety, w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych doszło do ofiar śmiertelnych i rannych wśród ludności cywilnej. Ruiny i dewastacje widoczne były w prywatnych pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak szpital Centralno-Moskiewski w mieście Selidowo w obwodzie donieckim, kopalnia Kotlariewska i inna infrastruktura cywilna.

Sytuacja na frontach

The sytuacja operacyjna na zgromadzeniach obywateli Ukrainy nie jest już stabilna.

W Wołyńskim i Poliskim sytuacja jest prosta, bez znaczących zmian. Nie ujawniono znaku powstania zgrupowania ofensywnego. Siły zbrojne Białorusi utworzyły bazy wojskowe w pobliżu przygranicznych regionów Ukrainy.

Na bezpośrednich liniach Siwerskiego i Słobożańskiego wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, prowadzi działania dywersyjne i rozpoznawcze, kontynuuje ostrzeliwanie obszarów zaludnionych z terytorium Federacji Rosyjskiej, wzmacniając płoty Inno-Wibuchowa wokół suwerennego kordonu Ukrainy. Wróg spowodował nalot w rejonach osad Leonówka, Popiwka, obwód czernihowski. Atakami artyleryjsko-moździerzowymi objętych zostało około 30 osad, z czego środkowe to Klyusi, Bleshnia, Leoniwka, Buczki, Gremiach w obwodzie czernihowskim; Volfine, Bilovodi, Basivka, Mogritsia, obwód sumski; Weterynarz, Budarki, obwód charkowski.

Na kierunku Kupyansky, wróg działań szturmowych w rejonie Sinkiwki i podobnych Pietropawłowki, obwód charkowski, gdzie Siły Obronne odparły 3 ataki. Pod ostrzałem artylerii i moździerzy pod ostrzałem znalazło się 10 osad: Zokrema, Sinkiwka, Pietropawłówka, Iwanówka, Kiśliwka, Kotłyariwka, Tabajówka obwodu charkowskiego.

Na Limańsku okupanci przeprowadzili akcje szturmowe bezpośrednio z obwodu siwierskiego donieckiego, z niemałym sukcesem. Wróg dowodził nalotem w rejonie lasu Sieriebryańskiego w obwodzie ługańskim. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy uszkodził około 15 osad, m.in. Makijiwka w obwodzie Newskim Ługańsk i Jampoliwka, Torske, Dibrova, Spirnia, obwód doniecki.

Na linii Bachmutskiego ukraińscy żołnierze pokonali 5 ataków wroga w pobliżu Kliszczewki i podobnych do Piwdennoje w obwodzie donieckim. Pod ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym padli ponad 20 osad, Zokrema, Bogdanówka, Iwaniwskie, Kliszczewka, Andriiwka, Drużba, Piwdenny obwód doniecki.

Na Awdijowskim bezpośrednio do wroga w nieudanych operacjach szturmowych podobnych do Nowobakhmutivki, Awdiivki , Siewiernyj i Perwomajsk w obwodzie donieckim, gdzie siły obronne odparły 8 ataków. Po ostrzelaniu artylerią i moździerzami 15 osad, m.in. Keramik, Berdycze, Orłówka, Awdijewka, Siewierne, Pierwomajsk obwód doniecki.

Na bezpośredniej linii Marinskiego odbyły się nieudane akcje szturmowe w rejonach Marinki i Nowomikhaylivki w obwodzie donieckim, gdzie nasi żołnierze odparli 15 ataków. Pod ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym okupantów upadły takie osady obwodu donieckiego, jak Krasnogorivka, Mar'inka, Georgijiwka, Nowomikhailivka, Katerynivka, Elizavetivka.

Na Szachtarskim kieruj wroga w nieudanych operacjach szturmowych w niedawnym obwodzie staromajorskim donieckim. Ataki artyleryjskie i moździerzowe dotknęły około 10 osad: Zokrema, Vugledar, Nowoukrainka, Prechistiwka, Złota Niwa, Urozhaine, obwód doniecki.

W Zaporożu wróg bezpośrednio przeprowadził bezskutecznie operacje szturmowe w rejonie Robotin i Kamianskiego obwodu zaporoskiego. Po rozpoczęciu nalotu w rejonie Urozhain obwodu zaporoskiego. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy dotknął 25 osad, m.in. Ługowsk, Orichów, Nowodaniłówka, Robotin, Kamieńsk, Primorsk obwód zaporoski.

Bezpośrednio na Chersoń nieprzyjaciel przeprowadził ataki powietrzne na Żmijówkę, Nowoberysław i Kozackiego. Ostrzał artyleryjski miał miejsce w Chersoniu, Berisławiu, Iwanówce, Ponyatywce, Antoniwce w obwodzie chersońskim i Oczakowie w obwodzie mikołajowskim.

Ofensywa ZSU

Ukraińskie siły obronne będą kontynuować ofensywę bezpośrednio na Mel Itopolskim i bezpośrednio zaatakują Bachmuckiego. Siły okupacyjne będą zmuszone inwestować w siłę roboczą i technologię, aby zdemaskować wrogów na całej linii frontu.

Siły obronne zaczęły wzmacniać pozycje na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. Kontynuuj dowodzenie ogniowym atakiem wroga.

Zniszcz wroga

Aby osiągnąć cel, lotnictwo Sił Obronnych przeprowadziło atak na punkt kontrolny, 6 uderzeń na obszary skupione w specjalnym magazynie, wojsku sprzęt i 2 ataki na letnie kompleksy rakiet przeciwlotniczych wroga.

Siły rakietowe zaatakowały 3 obszary zawierające specjalny magazyn, sprzęt wojskowy i magazyn amunicji wroga.

Warunki i ważne informacje o wojnie z Rosją Czytaj Ukrainę na kanale RBC -Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version