Site icon GEO Polityka

Niemcy planują aktywnie leczyć ukraińskich uchodźców

Minister rządu Hubertus Gaill szanuje potrzebę przyspieszenia procesu leczenia Ukraińców uchodźcy nie ma smrodu, mówią dobrze po niemiecku.

RBC-Ukraine donosi o tym w poście na DW.

Według Gayle, 400 tysięcy bezrobotnych w Niemczech zna język niemiecki na poziomie co najmniej poziom podstawowy. Blisko 200 tysięcy z nich to uchodźcy z Ukrainy, którzy ukończyli kurs integracyjny i planują podjąć pracę.

„Mówimy o potencjale 400 tysięcy ludzi na naszym rynku, który chcielibyśmy mieć, gdybyśmy mieli podstawową znajomość języka niemieckiego” – powiedział Gayle.

Zwycięski dyrektor Niemieckiego Stowarzyszenia Robotyki (BDA) Ste Ffen Kampeter zauważyła, że ​​traktowanie uchodźców może stać się priorytetem.

„Cokolwiek jest możliwe, im lepsze leczenie, tym mniej stracisz świadczenia z pomocy społecznej” – powiedział Kampeter, cytowany przez Reuters.

Rząd Niemiec planuje zapewnić pomoc ukraińskim uchodźcom, a także regularnie dzwonić do nich w sprawie przeszukań robotów. Wcześniej uchodźcy z Ukrainy nie byli potrzebni, ale teraz to się musi zmienić, jak stwierdził minister obrony Hubertus Gaill.

Ukraińscy uchodźcy, którzy otrzymają pomoc z Niemiec, będą regularnie dzwonić z kozami w sprawie poszukiwania robotów. Agencja z kolei aktywniej promuje dla nich oferty pracy, które potwierdzają ich kwalifikacje i dokumenty.

„Dla tych, którzy nie chcą aplikować i uzyskać potwierdzenia jako zarejestrowani, och roboty, możesz szybko zapłacić ” – powiedział Hubertus Geil.

Praca w Niemczech

Wcześniej pisaliśmy, że niemiecki rząd jest gotowy zatrudnić ukraińskich uchodźców z podstawową znajomością języka niemieckiego. Decyzję tę pochwalono mariażem siły roboczej w kraju.

Pisaliśmy też, w jaki sposób praca i zarobki będą zapewnione ukraińskim uchodźcom z Niemiec. Do praktyki konieczna jest znajomość języka niemieckiego.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na RBC -Ukraiński kanał w Telegramie.

Exit mobile version