W Federacji Rosyjskiej dziewczyna została skazana na 7 lat więzienia za wypowiedzi na temat Ukrainy (zdjęcie)

Twitter LinkedIn VK

Politolog przekazał tę informację, podaje URA-Inform.  

Rosyjska artystka i muzyk Sasha Skochilenko przeprowadziła swoją akcję na początku inwazji rosyjskiej armii okupacyjnej na Ukrainę, w marcu 2022 roku. Dziewczyna zastąpiła kilka metek z cenami w lokalnym sklepie naklejkami antywojennymi.

Za to rosyjski sąd skazał Saszę Skochilenkę na 7 lat kolonii generalnego reżimu. Okrucieństwo kary zszokowało nie tylko rosyjskich dziennikarzy, media, a nawet propagandystów Z.

W Internecie pojawiły się zdjęcia metek z cenami przedstawiającymi rosyjską inwazję na Ukrainę, za co sąd w Petersburgu wydał wyrok okrutny wyrok dla rosyjskiego artysty. Wzywają do pilnego zaprzestania wojny i działań reżimu Putina, który zamienia Rosję w państwo faszystowskie.

Dziewczyna wspomina, że ​​podczas II wojny światowej zginęło aż 10 milionów Ukraińców z rąk nazistów — Teraz Ukraina została zaatakowana przez Federację Rosyjską, a nie Niemcy. Skoczilenko oskarża Putina o oszukiwanie Rosjan, śmierć rosyjskich żołnierzy, a także donosi o niemal całkowitym zniszczeniu Mariupola.

Jak zauważyli użytkownicy, dziewczyna trafiła do więzienia na okres porównywalny z karą za morderstwo .< /p>

Przypomnijmy, że wcześniej informowaliśmy o tym, jak Ukraina „reedukuje” rosyjskich jeńców wojennych: szczegóły z mediach.

Źródło informacji

Exit mobile version