Site icon GEO Polityka

SpaceX wystrzeliło na orbitę ponad 20 satelitów Starlink: wideo ze startu rakiety

W sobotę 18 listopada firma SpaceX wyniosła na orbitę 23 kolejne satelity internetowe Starlink.< /p >

RBC-Ukraina podaje to na podstawie komunikacji ze SpaceX.

Rakieta SpaceX Falcon 9 wystartowała ze stacji kosmicznej na Florydzie o godzinie 07:00 czasu kijowskiego. 23 satelity Starlink zapaliły się na niskiej orbicie okołoziemskiej w odległości około 100,5 km od wystrzelenia.

Wystartuj! pic.twitter.com/BTiYdsdhnc

— SpaceX (@SpaceX) 18 listopada 2023 r.

Pierwszy człon rakiety nośnej skierował się w stronę Ziemi w celu pionowego lądowania około 8,5 tygodnia po wystrzeleniu. Oto opis misji, 11. startu i lądowania pierwszego członu tej rakiety.

Wystrzelenie było pierwszą z dwóch misji Starlink zaplanowanych na ten weekend. SpaceX planuje także wystrzelenie 22 satelitów ze stacji kosmicznej Vandenberg w Kalifornii w tygodniu rozpoczynającym się 19 jesieni.

Misje SpaceX Starlink

Starlink to innowacyjna satelitarna platforma internetowa, projekt rozpoczęty w 2015 roku. Pierwsze prototypy wystrzelono na orbitę w 2018 roku. Część systemów komputerowych może być w stanie odmówić dostępu do szybkiego Internetu w niemal każdym zakątku planety.

24 czerwca firma SpaceX, należąca do miliarder Elon Musk y, wystrzelił na orbitę partię diabła z 22 minisatelitów systemu Starlink.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na RBC-Ukraina kanał w Telegramie.

Exit mobile version