Site icon GEO Polityka

Oddziały izraelskie stacjonują w pobliżu jednej z najważniejszych twierdz Hamasu – IDF

Izraelskie Siły Obronne ogłosiły, że „rozszerzają działania” w Strefie Gazy i trwają działania bojowe w rejonie Gazy. W rezultacie IDF zbliża się do jednego z „najważniejszych” bastionów Hamasu.

Poinformowało o tym RBC-Ukraine za pośrednictwem Sky News.

Według IDF armia zwarła się z jednym z „głównych batalionów” Hamasu w rejonie Zaytun.

Służby wojskowe IDF działały także na obrzeżach Dżabaliji, gdzie za bastionami izraelskiej armii wyrósł jako „jeden z najważniejszych bastionów” terrorystów” – „centrum dowodzenia i kontroli brygady Pivnichna w Gazie”.

Według słów przedstawicieli IDF, „liczba” bojowników Hamasu została zabita, a rozpoczęto ataki na infrastrukturę podziemną.

Donoszono również, że izraelska piechota i pojazdy opancerzone zostały zaatakowane rakietami przeciwpancernymi i urządzeniami wibracyjnymi.

Wojna w Izraelu

< p>7 lat temu terroryści Hamasu zaatakowali Izrael, zabijając i porywając cywilów i cywili.

< 27 czerwca IDF przeprowadziły atak na Strefę Gazy i stało się jasne, że Hamas utracił kontrolę nad tym terytorium . Bojownicy na razie uciekają.

Izraelski premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że IDF nie planuje wycofywania wojsk ze Strefy Gazy po zakończeniu wojny.

Krym, IDF odkrywa tunel Hamasu w największym szpitalu w Strefie Gazy, Al-Shifa. IDF uderzyło także w podziemne obiekty Hamasu. Opiekowali się nimi wyżsi dowódcy bojowników.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version