Netanjahu wydał specjalny dekret: okazało się, do czego przygotowuje się armia izraelska

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podała firma Naharnet, podaje URA-Inform.

Wśród zwiększając napięcie na granicy, Netanjahu ostrzegł frakcję libańską, mówiąc, że igranie z ogniem jest niedopuszczalne. Wyraził determinację wobec możliwych ataków na izraelskich żołnierzy i ludność cywilną, podkreślając, że w odpowiedzi zostaną zastosowane znaczące środki zaradcze.

W swoim oświadczeniu Netanjahu powiedział, że Izrael nie będzie poddawany próbie, ponieważ jego siła wciąż jest daleka od pełnego przejawu . Przestrzegł także, że reakcja na agresję będzie możliwie skuteczna i proporcjonalna.

Kontynuując swoje wystąpienie, Premier podkreślił, że Izrael dąży do całkowitego zwycięstwa i przywrócenia bezpieczeństwa na północy i południu kraj. Netanjahu jasno wyraził swój zamiar wyeliminowania zagrożenia ze strony Hamasu.

W tym czasie generał Herzi Halevi, szef sztabu armii izraelskiej, ocenił sytuację w Dowództwie Północnym i potwierdził plany obrony i ataku. Podkreślił aktywne przygotowania do działań na północy i zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom północy kraju.

Przypomnijmy, że Francja ogłosiła transfer sprzętu wojskowego przeznaczonego dla Ukrainy do innego kraju.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version