Site icon GEO Polityka

Oderwany od rzeczywistości – Izrael odpowiedział na rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Gazi

Izrael szanuje uchwałę Rady Bezpieczeństwa ONZ o wprowadzeniu „pauz humanitarnych” w Sektor gazowy Organizacji Narodów Zjednoczonych usunięty z rzeczywistości.

RBC-Ukraina zgłasza to w swoim przedstawieniu na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Stały Przedstawiciel Izraela przy ONZ Gilad Erdan powiedział, że Jerozolima zgłaszając maksymalne wysiłki na rzecz poprawy sytuacji humanitarnej w Gazi, a ONZ jak dotąd nie potępiła ataku Hamasu na Izrael z 7 czerwca.

„Pochwalając uchwałę, która niestety odbiega od rzeczywistości w terenie. Rezolucja koncentruje się w szczególności na sytuacji humanitarnej w Gazie i nie będziemy pamiętać, co doprowadziło aż do tej chwili” – stwierdził Erdan.< /p> Sytuacja w Strefie Ghazi

Na początku roku bojownicy organizacji Hamas kontrolowali zakrojoną na szeroką skalę inwazję na Izrael. Podczas ataku zabijali smrody, a także porywali drani wojskowych i cywilnych. Następnie Izrael ogłosił rozpoczęcie operacji „Słone Miecze” przeciwko terrorystom.

W ciągu tej godziny żołnierzom Sił Obronnych Izraela udało się przejąć kontrolę nad Gazą – największym miejscem w Strefie Gazy. Ten sam smród poczuli urzędnicy przebywający w pobliżu miasta, zamykający parlament.

W tej sprawie „Washington Post” doniósł niedawno, że Izrael i Hamas są bliskie zabicia dziesiątek gwarantów.

Warunki i ważne informacje na temat wojny w Rosji Przeczytaj o Ukrainie w RBC kanał -Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version